Przejdź do głównej zawartości

Kawa w kosmetykach

Kawowiec, z którego pozyskiwane są owoce kawy, to afrykańskie drzewo, osiągające wysokość nawet 8 metrów. W każdym owocu znajdują się 2-3 zielone ziarna kawy, bez wyraźnego smaku ani zapachu. Ziarna kawy zawierają kwas chlorogenowy i kofeinę, czyli substancje będące popularnymi antyoksydantami. Dzięki właściwościom regeneracyjnym i odżywczym kawa stała się pożądanym składnikiem w przemyśle kosmetycznym. Skutecznie walczy z cellulitem, redukuje widoczność rozstępów i poprawia krążenie krwi w skórze.

 

Właściwości kawy

Kawa jest jednym z najważniejszych towarów handlowych, a dzięki zawartości substancji czynnych, jest też popularnym składnikiem upiększającym. Ziarna kawy zawierają kwas chlorogenowy, który zwalcza szkodliwe efekty działania wolnych rodników, odżywczy kwas linolowy i oleinowy oraz inne minerały.

Efekty oddziaływania kawy na skórę

  • - Zapobiega wysuszeniu skóry, odżywiając ją i nawilżając.
  • - Nadaje promienny wygląd, poprawia krążenie krwi i redukuje oznaki zmęczenia.
  • - Wspiera regenerację skóry i zapobiega przedwczesnemu starzeniu, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.
  • - Zmniejsza widoczność blizn i walczy z cellulitem i rozstępami.
  • - Łagodzi obrzęki i skutecznie redukuje cienie i worki pod oczami.

Efekty oddziaływania kawy na włosy

  • - Zawarta w kawie kofeina stymuluje porost włosów i hamuje ich wypadanie.
  • - Wspomaga ogólną regeneracji skóry głowy, odżywia i nawilża cebulki.
  • - Zapobiega wysuszaniu skóry głowy.

Kosmetyki z kawą

Kosmetyki z kawą cieszą się ogromną popularnością i są przeznaczone do każdego rodzaju skóry oraz dla wszystkich kategorii wiekowych. Na notino.pl znajdziesz szereg produktów zawierających tę dobroczynną substancję. Wypróbuj na przykład odżywczą maseczkę z kawy do skóry problematycznej, nawilżający olejek esencjonalny, pobudzający kawowy żel pod prysznic albo kawowy scrub czy peeling do ciała.

Peeling z kawy do twarzy i ciała pomaga usuwać i złuszczać obumarłe komórki skóry, nie uszkadzając jej. Po jego zastosowaniu skóra pozostaje pięknie gładka, odżywiona i rozświetlona. Kawowy scrub działa bardziej intensywnie niż peeling. Przy pomocy cząsteczek ściernych mechanicznie usuwa obumarły naskórek, zapewnia mocne ukrwienie skóry i oczyszcza.

Odkryj kosmetyki z kawą na notino.pl i ciesz się skutecznym odżywieniem i regeneracją w miesiącach zimowych oraz skórą bez blizn i cellulitu w lecie. Kawowa pielęgnacja czeka na Ciebie!

cały tekst ukryć tekst