Przejdź do głównej zawartości

Sanoflore

O marce Sanoflore

Poznaj francuską markę Sanoflore, słynącą z luksusowych kosmetyków naturalnych, które sprawiają, że pielęgnacja skóry twarzy i ciała staje się niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Skład kosmetyków oparty jest na ziołach i roślinach pochodzących z upraw ekologicznych, a wszystkie produkty noszą oznaczenie BIO. Nie znajdziesz w nich żadnych silikonów ani sztucznych barwników. 

 

Historia francuskiej marki Sanoflore rozpoczęła się w 1972 roku, kiedy niewielka grupa botaników i rolników założyła ogród botaniczny Sanoflore w sercu regionalnego rezerwatu przyrody Vercors. Laboratorium o tej samej nazwie, specjalizujące się w fitoterapii i aromaterapii, powstało 14 lat później.

Marka Sanoflore opiera swoją działalność na kontroli całego procesu produkcji kosmetyków, włącznie z uprawą surowców niezbędnych do ich powstania. Esencje wykorzystywane w produktach uzyskuje się poprzez destylację z parą wodną pod niskim ciśnieniem, dzięki czemu odznaczają się one znacznie wyższą jakością niż esencje syntetyczne. Kosmetyki tej francuskiej marki charakteryzuje również bardzo przyjemny zapach, dzięki czemu wywierają dobroczynny wpływ nie tylko na skórę, ale i na psychikę. 

cały tekst ukryć tekst