Płukanka do włosów

Spraw, by kolor Twoich włosów stał się bardziej intensywny lub zmień ich odcień na kilka tygodni! Dzięki płukance do włosów uzyskasz niesamowicie promienny kolor włosów, chroniąc je przed uszkodzeniami.

Co to jest płukanka do włosów?

Płukanka do włosów lub półtrwała koloryzacja włosów to rodzaj zmywalnej farby do włosów, której pigmenty nie przenikają w głąb włókna włosowego, ale utrzymują się na powierzchni i ulegają stopniowemu wymywaniu. Płukanki zapewniają średnie krycie i utrzymują się przez ograniczony czas.

Kiedy lepiej zastosować płukankę niż trwałą farbę do włosów?

  • Jeżeli szukasz krótkotrwałej koloryzacji na specjalną okazję.
  • Jeżeli chcesz ożywić swój aktualny kolor włosów i uzyskać naturalny efekt.
  • Jeżeli myślisz o nowych kolorze i chcesz go wypróbować przez kilka tygodni.
  • Jeżeli chcesz, aby kolor zmywał się naturalnie, a na głowie nie pojawiały się z upływem czasu wyraźne odrosty.
  • Jeżeli szukasz rozwiązania mniej obciążającego dla włosów niż trwała koloryzacja.

Jak długo utrzymuje się kolor po płukance do włosów?

Płukanka do włosów wytrzymuje średnio 4-15 myć, zazwyczaj znika więc po kilku tygodniach. Jeżeli szukasz koloru na próbę, który zmyje się jeszcze wcześniej, sięgnij po zmywalną farbę do włosów.

Jaką półtrwałą koloryzację wybrać?

Z kolorową płukanką do włosów nie będziesz się nudzić! Popularna różowa farba półtrwała sprawi, że zostaniesz gwiazdą każdego letniego festiwalu i urlopu. Z niebieską lub fioletową płukanką do włosów nigdy nie zginiesz w tłumie. Pamiętaj jednak, że kolorowa płukanka sprawdzi się najlepiej na włosach blond, nie jest to optymalne rozwiązanie dla ciemnych włosów.

Jeżeli wolisz sprawdzoną klasykę, ożywiaj kolor swoich włosów, stosując półtrwałą farbę w odcieniu podobnym do Twojego. W zależności od aktualnego kolor wybierz kasztanową, czarną, brązową lub blond płukankę do włosów, która zapewni Twoim włosom promienny blask.

Na notino.pl znajdziesz profesjonalne płukanki do włosów i farby półtrwałe do domowego użytku. Wybierz coś dla siebie z oferty najlepszych płukanek do włosów L´Oréal Paris, Garnier lub Inebrya i ciesz się nową stylizacją.