Perfumy o zapachu paczuli

Atelier Cologne Patchouli Riviera

Jak wskazuje sama nazwa Patchouli Riviera, zapach opiera się przede wszystkim na aromacie paczuli, wyczuwalnej już w pierwszych nutach kompozycji. Następnie na pierwszy plan wysuwa się słodki zapach owoców pomelo, dojrzewających pod włoskim niebem. Nuty głębi, najdłużej utrzymujące się na skórze, oparte zostały na aromacie różowego pieprzu, pochodzącego znad Oceanu Indyjskiego.

cały tekst ukryć tekst

Bestsellery

Intensywny, ziemisty zapach paczuli od stuleci wykorzystuje się w perfumiarstwie, kosmetyce i aromaterapii. Esencja paczuli łagodzi stany lękowe i depresję, a dodatkowo słynie ze swoich afrodyzjakalnych właściwości. W zależności od towarzyszących jej składników, może tworzyć niezliczoną ilość kombinacji zapachowych. Ciemne, słodko-ziemiste tony perfum z paczulą doskonale pobudzą Twoje zmysły, przynosząc im harmonię i odprężenie.

Olejek paczuli dotarł do Europy z Dalekiego Wschodu wraz z Napoleonem, a jego pochodzenie stanowiło we Francji ściśle strzeżoną tajemnicę. Ogromną popularność olejek paczuli zdobył w latach 60-tych, w złotej erze hipisów.

Charakterystyka zapachu paczuli:

Wyjątkowy, zniewalający, zielono-ziemisty zapach, który doskonale podbija woń innych olejków eterycznych i nadaje perfumom słodko-drzewny aromat.

Jak pozyskuje się esencję paczuli:

Paczulka wonna to tropikalna roślina o małych, jasnych, różowo-białych kwiatkach, która rośnie głównie w Indiach. Esencję paczuli uzyskuje się w procesie destylacji parowej z wysuszonych, sfermentowanych lub sparzonych liści i pędów tej rośliny.

Perfumy z paczulą o charakterystycznej, drzewnej nucie są niezwykle odurzające i intensywne. Odkryj swoje perfumy z paczulą na notino.pl!