Przejdź do głównej zawartości

Moschino

O marce Moschino

Włoska marka Moschino słynie z dowcipnej, pomysłowej i kolorowej mody z elementami żartu czy prowokacji. I takie są również perfumy Moschino.

Założyciel marki, Franco Moschino, od zawsze kochał sztukę, a jego marzeniem było zostać malarzem. By opłacić czesne, dorabiał jako ilustrator dla największych magazynów mody, co doprowadziło go do współpracy z Giannim Versace w 1971 roku. Świat mody szybko stał się jego pasją i w roku 1983 Franco założył własną markę, znaną obecnie na całym świecie. Moschino ubierało m.in. sportowców podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, Kylie Minogue podczas trasy koncertowej Showgirl: The Greatest Hits Tour czy Madonnę podczas trasy Sticky & Sweet Tour.

Pierwsze perfumy Moschino – Moschino for Women – debiutowały na rynku w 1987 roku. Wśród najpopularniejszych zapachów tej marki znajdują się damskie wody toaletowe Moschino Funny!, Moschino I Love Love czy Moschino Fresh Couture w zabawnym flakonie przypominającym... środek czyszczący! Na uwagę zasługują również damskie Moschino Cheap & Chic o kwiatowej kompozycji oraz Moschino Uomo?, dedykowane mężczyznom.

cały tekst ukryć tekst