Przejdź do głównej zawartości

Le Couvent Maison de Parfum

O marce Le Couvent Maison de Parfum

Odkryj tajniki przyrody i sięgnij po 100% wegańskie kosmetyki naturalne i ekskluzywne zapachy, które powstają zgodnie z tradycją francuskiego perfumiarstwa. Ciesz się niezwykłymi perfumami Le Couvent Maison de Parfum.

Marka Le Couvent Maison de Parfum (wcześniej Le Couvent des Minimes) powstała z inspiracji niesamowitą historią klasztoru Couvent des Minimes Mane, który powstał w roku 1614. Żył w nim i studiował słynny botanik króla Ludwika XIV - Louis Feuillée. W trakcie swoich badań naukowiec odbył wyprawy na kilka kontynentów, odkrywając i nadając nazwy nowym gatunkom roślin, kładąc w ten sposób podwaliny pod nowoczesną botanikę. Marka Le Couvent Maison de Parfum nawiązuje do tego okresu i botanicznej historii klasztoru, koncentrując się na produkcji perfum i kosmetyków, opartych na naturalnych surowcach.

Perfumy Le Couvent Maison de Parfum oraz wody kolońskie tej marki zawierają nawet do 92% substancji pochodzenia naturalnego. Ich krystalicznie eleganckie, szklane flakony zdobione są logo przypominającym szlachecką pieczęć. Kosmetyki do pielęgnacji oraz perfumy Le Couvent Maison de Parfum w niepowtarzalny sposób podkreślają naturalne piękno. Proste kompozycje, inspirowane czystością przyrody, nie zawierają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego i można je stosować nawet przy najbardziej wrażliwej skórze.

cały tekst ukryć tekst