Ałun

Nie znamy nic bardziej uniwersalnego, a jednocześnie tak naturalnego, jak ałun. Zastąpi dezodorant, wodę po goleniu lub preparaty łagodzące podrażnienia skóry po ukąszeniu owadów. Ałun jest minerałem, powstającym w wyniku utleniania występującego w naturze glinu i potasu. Bezzapachowy, nie zajmuje dużo miejsca w łazience na półce, a jedna sztuka wystarczy Ci nawet na cały rok.

Zawsze zwilż ałun przed użyciem, aby lekko się rozpuścił. W przeciwnym razie nie zadziała. Po użyciu dokładnie opłucz i pozostaw do wyschnięcia.

Ałun do golenia

Nawet jeżeli opanowałeś sztukę golenia żyletką, nie raz się jeszcze zatniesz. Jeśli masz pod ręką ałun, szybko poradzisz sobie z ewentualnymi rankami. Zwilż skórę, przyłóż ałun, a rana szybciej się zagoi. Na początku poczujesz pieczenie, które wskazuje na dezynfekcyjne działanie ałunu, ale po chwili skóra się uspokoi.

Ałun przeciwko poceniu się

Ałun, choć nie pachnie, doskonale zastępuje dezodorant, nie pozostawiając jednocześnie plam na ubraniach. Działa poprzez wiązanie cząsteczek wody, neutralizując w ten sposób zapach potu oraz hamując jego wydzielanie.

Ałun na podrażnioną i poparzoną skórę

Ałun sprawdza się nie tylko podczas golenia. Wypróbuj jego właściwości również przy ukąszeniu komara. Minerał dezynfekuje ranki, łagodzi ból i ewentualny obrzęk. Ałun zapewnia przyjemne ochłodzenie również poparzonej skórze, zarówno wtedy gdy przesadzisz ze słońcem, jak i po przypadkowym dotknięciu gorącego naczynia.

Ałun wykazuje właściwości ściągające, dlatego stanowi idealne wsparcie przy wielu problemach skórnych. Łagodzi również cienie pod oczami oraz wygładza skórę dzięki korzystnemu pH.