Twarz

Filtr
Przedział cenowy

-

Promocje i prezenty

Dlaczego warto zaopatrzyć się w pędzelek do masek?

Uprzyjemnij sobie proces nakładania maseczki! Trudno byłoby znaleźć kobietę, która w dzisiejszych czasach przynajmniej od czasu do czasu nie stosuje kremowej maski do twarzy lub glinki. Jeśli chodzi o sposób aplikacji, prym wiedzie nanoszenie maski rękoma. Wielka szkoda, bo aplikacja specjalnym pędzlem do maseczek ma kilka zalet.

  • Pierwszym z nich jest łatwiejsze przygotowanie maski. Wybierając dwustronny pędzel, można zauważyć, że jedna z jego końcówek jest przeznaczona do nanoszenia produktu na twarz. Jeśli jednak musisz wcześniej wymieszać maskę (na przykład, maski z glinek, przeznaczone do mieszania z wodą), z pewnością docenisz jego drugą, najczęściej wykonaną z silikonu, końcówkę.
  • Kolejną kwestią jest precyzja aplikacji. Pędzlem z łatwością nabierzesz idealną ilość maski, by nanieść ją dokładnie tam, gdzie chcesz, a nie tam, gdzie nie powinno jej być (np. wokół konturów oka czy tuż przy linii włosów). Pędzle do maseczek dostępne są w różnych rozmiarach. Te większe idealnie sprawdzą się przy szybkiej aplikacji i większych partiach skóry, podczas gdy te mniejsze poradzą sobie z naprawdę precyzyjną aplikacją we wszystkich załamaniach twarzy.
  • W przeciwieństwie do palców, pędzel rozprowadza maseczkę równomiernie, zarówno w cieńszej, jak i grubszej warstwie. Jeśli pędzel do maseczki wyposażony jest również w część silikonową, to możesz najpierw "z grubsza" nanieść maskę na skórę, by następnie dokładnie rozprowadzić ją drugim końcem pędzla.
  • Wygoda to kolejny duży plus dla pędzla do maseczek. Zapomnij o ubabranych dłoniach! Z pędzlem aplikacja będzie przyjemna i profesjonalna – bez względu na to, czy aplikujesz maskę na twarz, szyję czy dekolt.
  • Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, by zaopatrzyć się w pędzel do nakładania maseczki jest higiena. Nigdy nie możesz mieć 100% pewności, że Twoje palce i paznokcie są naprawdę higienicznie czyste. Umyty pędzel Ci to zagwarantuje.

Wybór odpowiedniego pędzla do maski nie stanowi wielkiego wyzwania i praktycznie nie można tu źle wybrać. Jedyną kwestią, o której trzeba zawsze pamiętać, jest dokładne umycie pędzla po aplikacji i wysuszenie go przed odłożeniem do szafki. Jeśli chcesz stosować maski do twarzy częściej niż dotychczas, pędzel do maseczki ułatwi Ci to zadanie, sprawiając że cały proces stanie się przyjemniejszy, a Ty z niecierpliwością będziesz czekać na kolejny zabieg w swoim domowym spa.