Pumeks do stóp

Pumeks do stóp

Stosuj pumeks do stóp regularnie, by cieszyć się doskonale gładkimi stopami, bez stwardniałego martwego naskórka. Chropowata powierzchnia pumeksu wygładzi Twoje pięty, łokcie i inne części ciała o zrogowaciałej powierzchni.

  

Jak stosować pumeks

  1. Najpierw zmiękcz twardą skórę w ciepłej wodzie.
  2. Zamocz pumeks w wodzie i delikatnie przesuń nim po stwardniałej skórze, którą chcesz usunąć. Dobrze namoczone zrogowacenia łatwo się złuszczają, odkrywając miękką skórę. Nie musisz mocno naciskać pumeksu, po prostu delikatnie przesuwaj nim po skórze.
  3. Kontynuuj do uzyskania pożądanego efektu, a na koniec umyj stopy.
  4. Pamiętaj, że pumeks zużywa się podczas użytkowania. Dokładnie go spłukuj.
  5. Na koniec osusz skórę ręcznikiem i zastosuj krem do stóp lub olej kokosowy, który zatroszczy się o nawilżenie i długotrwałą gładkość Twoich stóp. 

Dbaj o pumeks do stóp, aby służył Ci jak najdłużej. Po każdym zastosowaniu wyczyść go, np. szczoteczką do zębów. W ten sposób usuniesz resztki naskórka, które pozostają w pumeksie. Od czasu do czasu wygotuj pumeks, aby usunąć zanieczyszczenia. Dbaj, aby pumeks zawsze dokładnie wysychał po każdym użyciu.

Z czego powstaje pumeks do stóp

Wybierz pumeks z tworzywa, który najbardziej Ci odpowiada. Naturalny pumeks pochodzi ze skały magmowej, głównie z wulkanicznego szkliwa, które jest niezwykle porowate, co umożliwia mechaniczne usuwanie martwego naskórka. Podobne właściwości prezentuje również sztuczny pumeks, który może przypominać ten naturalny.

Jak pozbyć się zrogowaciałej skóry?

Oprócz pumeksu możesz zastosować wiele innych produktów i akcesoriów. Wypróbuj między innymi peeling do stóp, którego mikrocząsteczki masują i wygładzają skórę, skarpetki złuszczające lub elektryczny pilnik do stóp, który efektywnie pozwoli Ci pozbyć się nieestetycznych zgrubień na stopach.