Przejdź do głównej zawartości

Rutyna makijażu

Niewielu z nas otrzymało od natury nieskazitelną cerę. Większość osób obserwuje na swojej skórze różnego rodzaju niedoskonałości, co jest zupełnie normalne. Jeśli jednak chcesz wesprzeć swoją skórę, by nadać jej zdrowszy i piękniejszy wygląd, oto jak możesz to zrobić.

1. krok: Pielęgnacja i wygładzanie

Zanim zaczniesz cokolwiek kryć na skórze, zacznij od potrzebnego jej nawilżenia i wygładź jej strukturę. Doskonałe efekty uzyskasz, stosując bazę pod podkład. Sam pokład będzie wyglądał o wiele lepiej, nie będzie gromadził się w zmarszczkach i dłużej utrzyma się na skórze..

2. krok: Krycie i ujednolicenie

Aby dobrać odpowiedni podkład, zastanów się, jak dużego krycia od niego oczekujesz oraz jaki masz koloryt i rodzaj skóry. Podkłady w płynie są bardzo uniwersalne, pasują niemal każdemu, a ich oferta jest naprawdę bogata. Warto również sprawdzić ofertę podkładów w kompakcie oraz o konsystencji musu czy pianki (idealne dla bardziej tłustej skóry), a także podkładu w sztyfcie (zapewnia większe krycie).

3. krok: Zmatowić czy rozświetlić?

Aktualnie dominującym trendem jest tzw. glow skin, ale przetłuszczająca się czy mieszana skóra z pewnością doceni delikatne przypudrowanie strefy T, np. drobno zmielonym sypkim pudrem. Dzięki temu przedłużysz trwałość swojego makijażu. W ciągu dnia warto mieć pod ręką puder w kompakcie, aby szybko nanieść niezbędne poprawki. Masz raczej suchą skórę? Sięgnij po lekki puder rozświetlający. Jeśli nie chcesz zmieniać odcienia swojego podkładu, zastosuj puder transparentny.

4. krok: Nieskończona trwałość

Czy wiesz, że spray utrwalający może przedłużyć trwałość makijażu nawet o kilka godzin? Możesz zatem zyskać pewność, że Twoja skóra będzie wyglądać idealnie przez cały dzień w pracy lub podczas imprezy, aż do białego rana. Dodatkowo spray zapewnia skórze nawilżenie, ochronę, rozświetlenie lub wręcz przeciwnie, subtelny mat.