Przejdź do głównej zawartości

BYREDO

BYREDO

Wspomnienia i emocje uchwycono w kompozycjach zapachowych wyrazistych perfum niszowych szwedzkiej marki Byredo. W kontraście do minimalistycznej skandynawskiej estetyki, ta nowoczesna, luksusowa europejska marka wyraźnie odzwierciedla etniczne wpływy indyjskich korzeni założyciela Bena Gorhama, który swoje powiązania ze sztuką, kreatywnością i stylem życia przeniósł do świata perfum.

Marka Byredo została założona w 2006 roku w Sztokholmie przez Bena Gorhama, który z wykształcenia jest artystą. Po przypadkowym spotkaniu z perfumiarzem Pierre'em Wulffem zrozumiał, że woli tworzyć perfumy niż obrazy. Szczególnie zafascynował go związek zapachu z pamięcią i postanowił, że chce, aby jego wspomnienia i doświadczenia z dzieciństwa ożyły ponownie w nowoczesnych kompozycjach zapachowych. Inspirowali go również jego hinduscy przodkowie ze strony matki. Dużą rolę odegrała na przykład podróż do rodzinnego miasta w Indiach, podczas której zakochał się w korzennych aromatach przypraw i kadzideł.

Poznaj perfumy Byredo – nowoczesne, minimalistyczne i wyraziste zarazem. Perfumy, w których Ben Gorham połączył orientalne nuty zapachowe, inspirowane jego indyjskimi korzeniami, z nordyckim minimalizmem przejawiającym się w czystych, prostych kompozycjach. Woda toaletowa Byredo Gypsy Water, która szybko zyskała status bestsellera marki, przywodzi na myśl barwny, nomadyczny styl życia, spędzony na podróżach przez zmieniające się krajobrazy. Inne popularne zapachy tej marki to Byredo Mojave Ghost czy Byredo Blanche.

cały tekst ukryć tekst