Byredo

Bestsellery

O marce Byredo

Byredo to szwedzka marka oryginalnych perfum niszowych, za powstaniem której stoi wyjątkowa osobowość – Ben Gorham. Ben urodził się w mieszanej rodzinie, jego matka była Hinduską, a ojciec Kanadyjczykiem. Dorastał w Toronto, Nowym Jorku i Sztokholmie. Studiował sztukę, ale przypadkowe spotkanie z perfumiarzem Pierrem Wulffem przekonało go, aby zamiast malowaniu obrazów poświęcić się tworzeniu zapachów.

 Inspirował się wspomnieniami z podróży do swojego rodzinnego miasta w Indiach, gdzie polubił intensywny zapach przypraw i kadzidła. Te orientalne zapachy połączył z minimalizmem Północy i trzymając się motta „Mniej to czasem więcej”, sięgnął do swoich skandynawskich korzeni. W 2006 roku położył fundamenty pod jedną z obecnie najszybciej rozwijających się marek perfum niszowych.

Zapachy wyróżniają się przede wszystkim swoimi czystymi, prostymi kompozycjami, które potrafią doskonale wydobyć poszczególne składniki. Perfumy Byredo są wyjątkowe tak samo jak ich twórca. Otul się w nowoczesne, minimalistyczne, a jednocześnie wyraziste zapachy.