Przejdź do głównej zawartości

Dobierz perfumy do swojej życiowej liczby. Doradzimy, jak to zrobić!

13.02.2024

Jana Uhlir

Przeczytasz w 6 minut

Chodzisz z głową w chmurach, poszukujesz przygód, a może stąpasz twardo po ziemi? Liczba numerologiczna wtajemniczy Cię nie tylko w pozytywne aspekty twojego charakteru oraz wyzwania, przed którymi być może staniesz. To również wspaniały doradca w kwestii perfum, które będą doskonałym uzupełnieniem twojej osobowości. Numerologia sprawdza się tutaj zaskakująco dobrze!

Nie znasz swojej liczby numerologicznej? Możesz obliczyć ją samodzielnie, bez znajomości złożonej matematyki. Wystarczy dodawać do siebie pojedyncze cyfry daty urodzenia do momentu, w którym otrzymasz liczbę jednocyfrową. Czyli na przykład: urodziłam się 24 marca 1981, więc dodaję 2 + 4 + 3 + 1 + 9 + 8 + 1. Wynik to 28, znowu dodaję. 2 + 8 = 10, czyli 1 + 0 = 1. Moja liczba to 1. 

Dla osób kreatywnych, wrażliwych i optymistycznych

1. Twórcze jedynki

Kreatywne, niezależne, ambitne, mają zmysł przywódcy. Idą odważnie po swoje. Niechętnie chodzą na kompromisy, czasami zaskoczą egoizmem.

Perfumy idealne dla jedynek: 

Najlepiej sprawdzą się świeże, cytrusowe zapachy, które dodadzą jedynkom energii na spełnienie wszystkich marzeń i celów. Do gustu przypadną im też zapachy z nutą korzenną – wyjątkowe i wyraziste, zupełnie jak osoby spod znaku jedynki.

2. Wrażliwe dwójki

Wrażliwe i empatyczne, niezwykle lubiane. Łatwo się z nimi zaprzyjaźnić i nawiązać współpracę. Wyróżniają się talentem dyplomatycznym, dzięki któremu potrafią zażegnać każdy spór i dogadać rzeczy niemożliwe. Niekiedy bywają niezdecydowane i zbyt zależne od otoczenia. 

Perfumy idealne dla dwójek: 

Radość sprawią im delikatne, kwiatowe zapachy, z nutą romantyzmu – wanilii, róży lub lawendy – oraz perfumy owocowe z nutą brzoskwini, gruszki czy malin. Docenią harmonijne zapachy drzewne z delikatną nutą drzewa sandałowego oraz perfumy z nutą ambry lub piżma.

3. Optymistyczne trójki

Zarażają kreatywnością i optymizmem. Osoby inspirujące, w towarzystwie których świat od razu nabiera radosnych kolorów. Dobrze się z nimi rozmawia, zawsze wysłuchają i doradzą. Niekiedy bywają powierzchowne, łatwo je rozproszyć. 

Perfumy idealne dla trójek: 

Pasują do nich perfumy z drzewem sandałowym, które uspokaja i odpręża, lub miętą, która wspomaga koncentrację. Spodobają im się zapachy radosne i orzeźwiające, np. perfumy owocowe lub z egzotyczną nutą, która wspomoże ich kreatywność.

Dla perfekcjonistów, poszukiwaczy przygód i spokojnych domatorów

4. Praktyczne czwórki

Praktyczne, staranne i harmonijne czwórki stąpają twardo po ziemi. Zawsze można na nich polegać. Niekiedy potrzebują wokół siebie ludzi, którzy pomogą im wyjrzeć poza horyzont upartości i konserwatyzmu.

Perfumy idealne dla czwórek: 

Do gustu przypadną im eleganckie, wyrafinowane perfumy – zapachy szyprowe, nuty czarnej herbaty lub bergamotki, perfumy z miętą lub eukaliptusem, które wzbudzają poczucie czystości. Czwórki lubią też perfumy z akordami korzennymi

5. Nieskrępowane piątki 

Marzysz o przygodach? Piątki wiedzą, jak wciągnąć Cię w ich wir. Ich nieskrępowanie, żywiołowość i wyzwolony charakter są zaraźliwe. Uczą innych jak czerpać z życia pełnymi garściami. Szybko się adaptują, niełatwo je zaskoczyć. Bywają impulsywne i nieodpowiedzialne.

Perfumy idealne dla piątek: 

Wodne perfumy inspirowane morzem, wodą i deszczem, przypominające piątkom o tęsknocie za oceanami i podróżami. W nastrój egzotycznej przygody wprowadzą je też perfumy z nutą egzotycznych kwiatów, takich jak ylang ylang czy gardenia tahitańska. Do piątek pasują też pikantne, cytrusowe, drzewne lub korzenne zapachy, takie jak cedr, wetyweria czy drzewo sandałowe, kojarzące się z siłą i odwagą.

6. Harmonijne szóstki 

Kochające szóstki na pierwszym miejscu stawiają rodzinę i przyjaciół. Kochają harmonię, chronią swoich bliskich i są odpowiedzialne. Niekiedy przesadzają z troską i poświęceniem, niewiele przestrzeni zostawiając dla samych siebie.

Perfumy idealne dla szóstek: 

Charakter szóstek świetnie podkreślą perfumy z nutą czekolady, wanilii lub karmelu, kojarzące się z ciepłem i radością chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Uwielbiają zapachy kwiatowe z nutą lawendy lub jaśminu, perfumy orientalne z waniliową podstawą, przywołujące spokój i ciepło rodzinnego ogniska.

Dla miłośników luksusu, osób mistycznych i idealistów

7. Mistyczne siódemki

Lubią analizować innych ludzi i wydarzenia, poszukują głębszego sensu życia, kochają mistycyzm. Są mądre i tajemnicze, sprawiają wrażenie, że wiedzą o życiu coś więcej, niż inni ludzie. Bywają zamknięte w sobie i niezrozumiane przez otoczenie.

Perfumy idealne dla siódemek: 

Doskonale sprawdzą się perfumy mistyczne i orientalne z nutą drzewa oud, wetywerii, drzewa agarowego, piżma czy tuberozy. Z ich charakterem współgrają zapachy cytrusowe o egzotycznych nutach bergamotki lub yuzu, oczarują je perfumy z delikatną wanilią lub fasoli tonka.

8. Ósemki sukcesu

Podążają za swoimi marzeniami, ich ambicje sięgają nieba, a ich życiowa ścieżka bywa usłana sukcesami. Kochają luksus, niekiedy bywają materialistami. Cechuje je silny pragmatyzm, dzięki któremu poradzą sobie ze wszystkim. Czasami są wymagające i zorientowane na wyniki. 

Perfumy idealne dla ósemek: 

Kochają perfumy drogie, luksusowe i najwyższej jakości. Ósemki lubią otulać się zapachami skórzanymi, niszowymi i kwiatowymi o orientalnych nutach, takich jak ylang ylang czy tuberoza lub z nutą kadzidła.

9. Idealistyczne dziewiątki 

Życie i ludzi wokół siebie postrzegają jako lepsze, niż są w rzeczywistości, widzą szklankę zawsze do połowy pełną. Każdemu pomogą, a ich empatia i altruizm sprawiają, że świat jest lepszym miejscem do życia. Wyróżniają się ogromną kreatywnością. Czasami mogą wydawać się zbyt wrażliwe lub emocjonalne. 

Perfumy idealne dla dziewiątek: 

Pasują do nich miękkie, drzewne tony, np. cedr kojarzący się ze spokojem i komfortem, czy też zapachy o czułej słodkości miodu lub karmelu. Lubią eleganckie perfumy z nutą fiołka lub orchidei, radosne i świeże zapachy owoców takich jak gruszka lub brzoskwinia. 

 

Czy twoja liczba numerologiczna pasuje do wspomnianych zapachów, czy raczej zmieniasz perfumy w zależności od nastroju lub pory roku?