Najlepsze szczotki do włosów

28 grudnia 2020notino.pl

Włosy to zwykle jedna z pierwszych rzeczy, którą zauważasz u innych. To naturalne, wygląd włosów stanowi swojego rodzaju wizytówkę naszego sposobu ich pielęgnacji. Wszyscy dążymy do tego, by zawsze sprawiały zdrowe i schludne wrażenie. Oprócz wysokiej jakości kosmetyków, czy też na przykład suplementów diety, warto pomyśleć również o dobrej szczotce do włosów oraz odpowiedniej technice czesania. Ta pozornie banalna sprawa może wywierać znaczący wpływ na ogólny wygląd Twojej fryzury. Wybierz najlepszą szczotkę do swojego rodzaju włosów i zmień czesanie w mały rytuał!

Jak wybrać najlepszą szczotkę do włosów?

Kiedy już zdecydujesz się, by poważnie podejść do pielęgnacji włosów, czeka Cię wybór odpowiedniej szczotki. Jest to o tyle ważne, że stosowanie niewłaściwego narzędzia może prowadzić do łamliwości, ciągnięcia czy ogólnego uszkodzenia włosów. Na co więc zwracać uwagę, by dobrać szczotkę, odpowiadającą potrzebom Twoich włosów?

Materiał szczotki do włosów

Podstawową cechą szczotki do włosów jest rodzaj zastosowanego włosia i samego tworzywa szczotki. Na podstawie tych informacji można dowiedzieć się, do jakiego rodzaju włosów jest przeznaczona.

Szczotka z włosiem dzika stanowi naprawdę świetny wybór do włosów cienkich, które potrzebują delikatnej pielęgnacji. Włosie rozczesuje włosy bez obciążania i przyjemnie masuje skórę głowy. Świetnie sprawdzi się na dziecięcych czuprynkach lub przy przedłużanych włosach.

Plastikowe szczotki zyskały ogromną popularność dzięki marce Tangle Teezer. Ich miękkie, plastikowe włosie w znacznie mniejszym stopniu przyczynia się do plątania włosów i ich łamliwości, dzięki czemu stanowią doskonały wybór, jeśli lubisz sięgać po szczotkę przy mokrych włosach. Aby szybko ujarzmić niezdyscyplinowaną fryzurę, sięgnij po Tangle Teezer Wet Detangling.

Na rynku znajdziesz również rozwiązania łączące włosie dzika z nylonem, nazywane jeżozwierzem. Ten rodzaj szczotki świetnie sprawdza się w przypadku gęstych i delikatnych włosów. Jeśli uznałaś, że włosie z dzika nie jest dla Ciebie, daj szansę szczotce BrushArt Hair, dzięki której łatwo rozczeszesz nawet bardzo długą fryzurę!

Jeśli nie odpowiada Ci ani szczotka z włosia dzika ani plastikowa i nie wiesz, co dalej, wypróbuj drewnianą szczotkę do włosów! Szczotki z drewnianymi szpilkami ułatwiają rozczesywanie włosów i poprawiają ukrwienie skóry głowy.

Szczotka płaska czy okrągła?

Jeśli masz szczęście i możesz pochwalić się naprawdę gęstymi włosami, z pewnością docenisz szerszą, płaską szczotkę, która jest stworzona dla tego rodzaju włosów. Jeśli chcesz trochę wyprostować włosy, susz je przy pomocy szczotki tego rodzaju.

Ogólnie rzecz biorąc, im większa szczotka, tym łatwiej rozczesać nią włosy. Szeroki i płaski kształt szczotki świetnie sprawdza się przy gęstych włosach – ten rodzaj szczotki jest odpowiedni do klasycznego czesania splątanych włosów, stając się przy tym ozdobą każdej łazienki. Świetną szczotką do codziennego stosowania jest między innymi Tangle Teezer Easy Dry & Go lub Olivia Garden NanoThermic Ceramic + Ion Flex Collection, jeśli wolisz włosie naturalnego pochodzenia.

Okrągła szczotka do włosów sprawdzi się doskonale przy suszeniu i stylizacji. Możesz nią wyrównać włosy, nadać im objętość, ale też je podkręcić. Wielkość szczotki dobierz do wymarzonej stylizacji. Pamiętaj tylko, aby wziąć pod uwagę również długość włosów! Długie docenią bowiem większą średnicę i odwrotnie. Szczotka Olivia Garden NanoThermic Ceramic + Ion oferuje wybór spośród siedmiu rozmiarów, a dodatkowo docenisz jej właściwości antystatyczne.

Jeśli chodzi o kształt, przy wielu szczotkach wybierać można spośród innych udogodnień, takich jak na przykład ergonomiczny uchwyt. Dbajmy nie tylko o włosy, ale i o własny komfort. Na przykład Dtangler Professional Hair Brush idealnie leży w dłoni i umożliwia dziecinnie proste rozczesywanie włosów.

Wypróbuj elektryczną szczotkę do włosów!

Z pewnością docenisz zalety szczotki z jonizacją Braun Satin Hair 7 Iontec BR710, jeśli często borykasz się z naelektryzowanymi włosami. Dzięki technologii Iontec Twoja fryzura nabierze pięknego blasku i nie będzie się unosić wokół głowy. Naładowane ujemnie jony zapobiegają elektryzowaniu się włosów, a także przyspieszają proces ich prostowania i ułatwiają stylizację!

Kolejny wyjątkowy model ze świata szczotek do włosów stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych z Was, które chcą chociaż na chwilę odpocząć od klasycznej prostownicy, ale nie mogą wyjść z domu bez wyprostowanych włosów. Co w takim przypadku? Świetnym kompromisem jest szczotka prostująca BaByliss HSB101E, którą wystarczy nagrzać jak prostownicę, a następnie po prostu rozczesać nią włosy.

Właściwa technika to połowa sukcesu

Jeśli wybrałaś już swój wymarzony model szczotki do włosów, nadchodzi czas, aby poznać odpowiednią technikę ich czesania! Kilka podstawowych trików zapewni Ci efekt, o jakim marzysz.

  • Podczas czesania należy rozczesywać włosy na całej ich długości i nie podrażniać niepotrzebnie skóry głowy.
  • Nie zalecamy czesania włosów całkowicie mokrych, ponieważ znacznie łatwiej ulegają uszkodzeniu.
  • Zawsze rozczesuj wilgotne lub suche włosy, rozpoczynając od końcówek i kierując się stopniowo ku górze.
  • Aby ułatwić rozczesywanie i jeszcze bardziej zredukować ryzyko uszkodzenia włosów, wezwij na pomoc odżywki bez spłukiwania lub inne produkty przeznaczone do rozczesywania włosów.
  • Nie czesz włosów zbyt często, aby nie rozprowadzać niepotrzebnie sebum na całej ich długości.

Czy przypuszczałaś kiedykolwiek, że wybór odpowiedniej szczotki do włosów może być taką sztuką? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki umożliwiły Ci poszerzenie wiedzy w tym temacie oraz pomogły wybrać najlepszą szczotkę, odpowiadającą potrzebom Twoich włosów.

Czytaj więcej