Dlaczego warto spróbować mikronakłuwania?
Dzięki mikronakłuwaniu pobudzisz produkcję kolagenu i elastyny, przyczyniając się do szybszego przenikania substancji czynnych w głąb skóry. To metoda wręcz stworzona do walki ze zmarszczkami, bliznami i trądzikiem. Pomaga też wzmocnić kontury twarzy i rozwiązać problemy z nierównomierną pigmentacją. U mężczyzn wspomaga natomiast wzrost włosów i zarostu.
Czym jest mikronakłuwanie?
Ta metoda, znana również pod angielską nazwą „microneedling” (czyli mikroigłowanie), wykorzystuje zdolność skóry do autonaprawy i regeneracji. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. dermarollera. To mały wałeczek z mikroigłami ze stali chirurgicznej, które podczas lekkiego masażu robią w miejscu zabiegu drobne wkłucia. Mikronakłuwanie stymuluje proces wytwarzania w skórze kolagenu, elastyny i innych korzystnych substancji. Ale nie musisz się niczego obawiać, wkłucia są naprawdę mikroskopijne, po użyciu wałeczka z mikroigłami zauważysz na skórze jedynie lekkie zaczerwienienie. Najczęściej w ten sposób wykonuje się zabiegi na skórze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ale także głowy.
Jak przygotować się do zabiegu dermarollerem?
Wystarczy tylko trochę poćwiczyć, a z łatwością sama poradzisz sobie z mikronakłuwaniem. Dermaroller stosuj zawsze na czystą skórę, dokładnie oczyszczoną z pozostałości makijażu i sebum. Wałeczek z mikroigłami przed każdym użyciem opłucz gorącą wodą i zdezynfekuj. Do tego celu możesz użyć toniku z alkoholem lub płynu dezynfekcyjnego z apteki. Pamiętaj, aby zawsze przed zabiegiem zmyć makijaż. W żadnym wypadku nie stosuj dermarollera na nieoczyszczoną skórę, mogłabyś tylko pogorszyć jej stan.
Jak używać dermarollera?
Przejeżdżaj dermarollerem po danym obszarze (na przykład po czole) mniej więcej cztery razy, poziomo, pionowo i po przekątnej, nie naciskając przy tym zbyt mocno na wałeczek. Możesz odczuwać delikatne szczypanie lub pieczenie, ale to zwykła reakcja, dlatego nie musisz się niczego obawiać. W ten sposób postępuj na wszystkich miejscach, które poddajesz zabiegowi. Potem odczekaj chwilę, użyj na przykład wody termalnej, aby złagodzić reakcję skóry, a dla wzmocnienia efektu nanieś serum lub krem. Po użyciu dermarollera produkty pielęgnacyjne wchłaniają się dużo szybciej, dzięki czemu są zdecydowanie bardziej skuteczne. Na początku polecamy stosować produkty łagodzące, dopiero wtedy, gdy stwierdzisz, że Twoja skóra dobrze toleruje zabieg mikronakłuwania, wypróbuj mocniejsze preparaty, na przykład z witaminą C lub retinolem. Microneedling przeprowadzaj średnio raz w tygodniu, w zależności od tolerancji skóry.
Dla kogo zalecane jest mikronakłuwanie?
Dla kobiet i mężczyzn, krótko mówiąc, dla wszystkich osób, które chcą poprawić stan swojej skóry i ją zregenerować. Kobietom pomaga zredukować zmarszczki, wygładzić zwiotczałą skórę, pozbyć się trądziku, drobnych blizn i przebarwień, jest też skuteczne w walce z cellulitem i rozstępami. U mężczyzn przyspiesza wzrost włosów i zarostu, a wyniki są naprawdę imponujące. Po zabiegu mikronakłuwania dobrze jest zastosować na dany obszar odpowiedni produkt pielęgnacyjny, to znaczy na uda serum przeciwko cellulitowi, na brodę serum wspomagające wzrost zarostu, a na głowę preparat na porost włosów.
Jak wybrać najlepszy dermaroller?
Najpierw zastanów się, na którą część ciała chcesz stosować wałeczek z mikroigłami. Skóra na każdej części ciała ma inną grubość, dlatego nie możesz na twarz używać igieł o tej samej długości co do usuwania cellulitu. Nasze wskazówki to:
Dla początkujących: Aplikator mikroigłowy do twarzy Zoë Ayla Micro-Needling Derma Roller. Ma igły o długości 0,5 mm, dzięki którym bezboleśnie i łagodnie narusza górną warstwę skóry, stymulując wytwarzanie kolagenu i procesy naprawcze.
Dla zaawansowanych: Aplikator mikroigłowy do twarzy âme pure CIT Face Roller. Jest wyposażony w trochę większe igły, o długości 0,75 mm, dzięki czemu docierają głębiej do skóry, gdzie uruchamiają procesy regeneracyjne i naprawcze.Do ciała: Aplikator mikroigłowy do ciała âme pure CIT Body Roller, który wspaniale uzupełnia pielęgnację skóry. Dzięki igłom o długości 0,75 mm nadaje się do wykonania zabiegu na rozstępy i cellulit, a także do ogólnego ujędrnienia i ukrwienia skóry.
Zasady mikronakłuwania:
- Dermaroller zdezynfekuj przed każdym zabiegiem.
- Zabieg wykonuj tylko na czystej skórze, po dokładnym zmyciu makijażu.
- Nigdy nie używaj dermarollera, jeśli masz trądzik w fazie ostrej, alergię, egzemy lub jakiekolwiek ostre zranienia czy uszkodzenia skóry. Zawsze odczekaj, aż te objawy ustąpią.
- Nie wykonuj mikronakłuwania tuż przed wyjściem na słońce ani po opalaniu.
- Po każdym zabiegu nanieś na skórę odpowiedni preparat, przeznaczony do danej części ciała.