Przejdź do głównej zawartości

Najlepszy SPF? Wypróbuj pielęgnację z Korei! Doskonała konsystencja i wysoki poziom ochrony

11.05.2023

Iva Davies

Przeczytasz w 2 minuty

Gdy dni stają się cieplejsze, nawet najwięksi przeciwnicy nakładania kremu zaczynają myśleć o wprowadzeniu do swojej pielęgnacji kremu z faktorem ochronnym. Nareszcie! Wypróbuj produkty SPF z Korei Południowej. Koreańczycy znają się na rzeczy. Dlaczego?

W odróżnieniu od „zachodniego” świata, który ubóstwia opaloną skórę, w Korei i chociażby Japonii jasna, prawie przeźroczysta skóra jest marzeniem każdego. Zauważyliście, że na plaży Koreańczycy zawsze od stóp do głów zakryci są ubraniami? A na głowie zawsze noszą kapelusz z dużym rondem! Niepotrzebne zmarszczki i przebarwienia Cię nie spotkają, jeśli dobrze się ochronisz. Oczywiście możesz też zmniejszyć ryzyko raka skóry.

Wypróbuj koreańskie SPF

Oczywiście kapelusz na co dzień nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, a długie rękawy w upały to koszmar. Na szczęście mamy koreańskie superkremy z wysokim faktorem ochronnym. To właśnie koreańska obsesja na punkcie jasnej skóry sprawiła, że ich kremy SPF są prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jaką możesz nakładać na twarz.   

Zalety koreańskich SPF 

Wysoki faktor ochronny 

W odróżnieniu od większości kremów ochronnych koreańskie SPF zawierają prawie wyłącznie faktor ochronny 50+. Dzięki temu ochrona skóry jest jeszcze lepsza i dłuższa.

Doskonała konsystencja 

Nie chcesz używać kremów SPF codziennie, ponieważ konsystencja kremów do opalania z wysokim filtrem jest zbyt gęsta? W przypadku kremów koreańskich ten problem nie występuje. Mają lekką konsystencję, która nie podrażnia oczu, łatwo się wchłania w skórę i doskonale nadaje się pod makijaż.

Substancje pielęgnujące 

Oprócz wysokiego faktora ochronnego koreańskie kremy SPF zawierają także inne substancje, które zapewniają skórze, na przykład kwas hialuronowy pięknie napinający skórę oraz przeciwutleniacze dla dodatkowej ochrony przed wolnymi rodnikami.

Lekka pielęgnacja 

Warstwę SPF powinno się odnawiać co dwie godziny. W Korei pomyślano również o tym. Nie dość, że same kremy są łatwe w aplikacji, to można wybrać SPF w sztyfcie.

Wypróbuj pielęgnację SPF

My kochamy kosmetyki koreańskie, a zwłaszcza kremy SPF. A które wybierzesz Ty?