Przejdź do głównej zawartości

Potrzebujesz nowych perfum? Co zrobić, gdy znudzi Ci się Twój ulubiony zapach i zapragniesz zmiany?

18.01.2023Jana Potuznik
Przeczytasz w 5 minut
Wszystko się kiedyś kończy, nawet miłość do swojego ulubionego zapachu. Nagle okazuje się, że to już nie to samo. Czasem po prostu poziom znudzenia zapachem jak tak duży, że właściwie przestajesz go czuć. Nie ma jednak znaczenia, z jakich powodów chcesz zmienić perfumy. Ważne, żeby poszukiwania nowej pachnącej miłości okazały się owocne!

Zmiana odczuwalna przez Ciebie i wszystkich wokół 

To, że zmiana perfum jest dużym wyzwaniem, nie podlega chyba dyskusji? Zapach, który nosimy, przekazuje wyraźny komunikat, kim jesteśmy. Określa również, jak się czujemy. Dopóki perfumy zapewniają Ci poczucie wyjątkowości czy komfortu, dopóty nie odczuwasz potrzeby, by je zmieniać. Kiedy jednak zaczynasz mieć wrażenie, że to już nie jest „to“, czas działać. Która droga wiedzie do nowego zapachu?

Czy irytuje Cię to, że po kilku minutach nie czujesz na sobie perfum, a zapach zanika? Perfumiarze uważają, że idealnie dobrane perfumy to takie, które idealnie harmonizują z naturalnym zapachem Twojej skóry i podkreślają Twoją osobowość. To, że nie czujesz noszonego przez siebie zapachu, może świadczyć o tym, że jest dla Ciebie idealny! Wypróbuj perfumowane kosmetyki – na przykład żel pod prysznic lub balsam do ciała z tej samej linii co Twoje perfumy, które pozwolą Ci cieszyć się zapachem w kilkuwarstwowej odsłonie.

1. Wypróbuj wariant intense swoich perfum   

Wiele marek perfumeryjnych oferuje do wybranych perfum wariant "intense“. I nie chodzi tu o większe stężenie zapachu, a raczej o jego wariację, w której na pierwszy plan wysuwa się jeden ze składników lub subtelnie zmienia się kompozycja wokół głównych nut zapachowych. Już to może zmienić wszystko!

Wypróbowanie wariantu intense przy poszukiwaniu nowych perfum stanowi zatem logiczny pierwszy krok, jeśli szukamy odświeżenia. Jeżeli lubisz np. Mugler Alien Goddess, możesz wypróbować też Mugler Alien Goddess Intense. Podobnie Armani My Way ma swój wariant intense w postaci Armani My Way Intense... To samo dotyczy męskich perfum! Oprócz interpretacji perfum oznaczanych jako intense, sprawdź również noir czy absolue. 

Spróbuj łączyć różne kompozycje. Tak, jak przy jednoczesnym stosowaniu dwóch odcieni szminki, możesz też eksperymentować z perfumami. Czasem połączenie może być zupełnym niewypałem, ale jeśli spróbujesz je łączyć na zasadzie podobnych rodzajów nut zapachowych, możesz uzyskać naprawdę ciekawy i oryginalny efekt! Niektórzy producenci nawet się z tym liczą, oferując zestawy takie jak Narciso Rodriguez For Her Musc Noir

Lista najlepszych zapachów dla kobiet na początek 2023 roku

2. Zdefiniuj swój ulubiony składnik perfum

Wariant intense w przypadku Twoich perfum nie istnieje? A może Ci nie odpowiada? Wtedy najłatwiej jest poszukać perfum z podobnej kategorii do tej, z której perfumy wybierałaś do tej pory. To podejście zakłada, że wiesz, do którego składnika perfum masz największą słabość. Wanilia? Drzewne nuty? Jaśmin? Idź za tym! Znajdź swoje nowe perfumy w Zapachy perfum. Możesz ich też poszukiwać na własną rękę i potraktować to jako przygodę. 

Jesteś marzycielką czy sportowym typem? Miłośniczką tradycji czy odkryć i zmian? Wszystko to określi, jak dużą zmianę w perfumach jesteś w stanie zaakceptować. A także jaką kategorię zapachów preferujesz. Jeśli jesteś energiczna i kochasz ruch, jest duża szansa, że spodobają Ci się świeże, wodne i cytrusowe zapachy. Intelektualistki i marzycielki z książką w ręku być może bardziej zachwyci piżmowa, waniliowa lub drzewna kompozycja? 

Szukasz intrygujących zapachów dla mężczyzn?

3. Zwróć uwagę na odcień flakonu   

Nie jest to może reguła, która zawsze się sprawdzi, ale kolor flakonu może zdradzać rodzaj kompozycji, którą w sobie kryje. Białe i przezroczyste flakony zwykle skrywają zapachy delikatne, powietrzne, pudrowe i świeże. Czerwień symbolizuje często mocne kobiece perfumy, odcienie fioletu lub purpury zdradzają wyrafinowane kompozycje, a czarne flakony zazwyczaj kryją w sobie zapachy odzwierciedlające pasję, siłę i determinację. 

Twoje osobiste preferencje kolorystyczne również wiele o Tobie mówią. Jeżeli kochasz odważne kolory, łącząc je w pozornie niedbały, ale doskonale przemyślany sposób, raczej nie spodobają Ci się subtelne kwiatowe kompozycje. Zapewne chętniej sięgniesz po odważne, unisex czy niszowe wariacje. Jeśli kochasz czerń, nie sięgniesz po cytrusy, za to spodobają Ci się perfumy drzewne, szyprowe czy korzenne...

Masz już zatem podstawowe podpowiedzi, dotyczące zmiany perfum. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dobrze wybrałaś, pamiętaj o możliwości wyboru opcji Try It First. Wybierając ją, przy zakupie perfum dostajesz dodatkowo ich małą próbkę, co pozwala na przetestowanie zapachu bez konieczności otwierania oryginalnego flakonu.

Czytaj więcej