Domowe wybielanie zębów: najskuteczniejsze metody, aby zyskać piękny uśmiech

1 maja 2020notino.pl
Jaki jest najładniejszy dodatek do stylizacji? Zdecydowanie promienny uśmiech! Pasuje do wszystkiego i nigdy nie wychodzi z mody. Dzięki produktom wysokiej jakości możesz wybielić swoje zęby w domu. Poniższy domowy przewodnik wybielania zębów zapewni szybki i trwały efekt.

Aby uzyskać jaśniejszy i piękniejszy odcień szkliwa, nie trzeba korzystać z wybielania chemicznego, ponieważ równie skuteczne mogą okazać się delikatniejsze sposoby na usunięcie przebarwień z powierzchni zębów. Skuteczne wybielanie zębówpolega na usuwaniu przebarwień ze szkliwa, aby zapewnić promiennie jasny efekt. Zwykle wybiela się wszystkie zęby, ale możesz też wybrać pojedyncze, którym bardziej potrzebne jest wybielenie, np. przy pomocy aplikatora wybielającego. Domowe wybielanie zębówjest bezpieczne i nieszkodliwe dla zębów, choć oczywiście należy wcześniej skonsultować się ze stomatologiem.

Jak szybko wybielić zęby w domu?

Jest kilka możliwości uzyskania efektu hollywoodzkiego uśmiechu, a wybór odpowiedniej zależy od tego, ile masz czasu. Jeśli możesz poczekać na olśniewający i śnieżnobiały efekt, wprowadź do codziennej pielęgnacji wybielające pasty i płyny do płukania ust. Jeśli jednak planujesz stać się królową balu lub imprezy w ciągu jednego dnia, wypróbuj paski lub żel wybielający, przeznaczony do domowego wybielania zębów.

Wybielające pasty do zębów

Większość z nich potrafi usunąć przebarwienia z powierzchni szkliwa – co oznacza, że nie zmieniają one naturalnej barwy zębów, ale jedynie usuwają plamy i żółte przebarwienia od kawy, herbaty i żywności.

Najlepsze pasty do zębów:

Wybielające paski do zębów

Dzięki prostej aplikacji paski wybielające są często wybieranym sposobem, tuż po pastach wybielających. Naklejanie jest proste, paski dobrej jakości nie ześlizgują się, a jednocześnie nie musisz się obawiać, że zostaną z Tobą na zawsze – po upływie odpowiedniego czasu z łatwością usuniesz je z powierzchni zębów.

Nasza rekomendacja: Paski wybielającez węglem aktywnym i olejem kokosowym My White Secret Charcoal and Coconut Oil.

Zestaw do wybielania zębów

Dla wszystkich, którzy są w nieustannym ruchu i cenią sobie każdą minutę, mamy coś specjalnego: kuracja wybielająca, którą możesz aplikować na noc. Aby rozpocząć wybielanie, wystarczy kilka minut – uniwersalny aplikator przystosowuje się do Twojego zgryzu, następnie wypełniasz go żelem wybielającym i możesz iść spać. Polecamy zestaw z żelem stomatologicznym: White Pearl Whitening System.

Uwaga na wrażliwość

Domowe wybielanie zębów może zwiększyć wrażliwość zębów lub uczucie pieczenia dziąseł. Nie obawiaj się jednak o jakość szkliwa – większość tych drobnych efektów niepożądanych znika w ciągu jednego dnia. Jeśli na co dzień borykasz się z wrażliwymi zębami, wybierz specjalistyczne produkty do ich wybielania.

Naturalne sposoby wybielania zębów

Chcesz wypróbować naturalne sposoby na wybielanie zębów?

  • Rozgniecione truskawki wykazują właściwości rozjaśniające dzięki złuszczającym pestkom i zawartości kwasu jabłkowemu.
  • Kurkuma potrafi pozostawiać uporczywe żółte ślady, ale za to skutecznie wybiela zęby, a dzięki właściwościom przeciwzapalnym stanowi idealny wybór przy zapaleniu dziąseł.
  • Hinduska metoda dla odważnych – płukanie ust olejem organicznym (tzw. oil pulling) detoksykuje jamę ustną i przywraca zębom naturalną biel.

Niepożądane przebarwienia

Twoje białe jak perły zęby będą lśnić tym dłużej, im dłużej będziesz je chronić przed przebarwieniami – warto unikać zwłaszcza kawy, czarnej herbaty, czerwonego wina oraz oczywiście nikotyny. W każdym przypadku warto znaleźć skuteczny i przyjemny sposób na udoskonalenie barwy szkliwa, który jednocześnie ochroni Twoje zęby, aby każdego dnia móc cieszyć się promiennym uśmiechem.

Czytaj więcej