Przejdź do głównej zawartości

Cukrowy czy kawowy? Dlaczego skóra potrzebuje peelingu?

20.05.2021

notino.pl

Przeczytasz w 6 minut

Kto nie chciałby mieć doskonale miękkiej skóry? Ale co możemy zrobić, aby nasza skóra była gładka i wyglądała zdrowo? Nawet drogie kremy i olejki nie dadzą rady, jeśli nie będziemy regularnie stosować peelingu do ciała i usuwać dzięki niemu obumarłych komórek skóry. Peeling może mieć różny skład, ale my skupiliśmy się na łagodniejszych peelingach – cukrowym i kawowym. Wiemy, dlaczego sprawią Ci wielką przyjemność i w czym będą mogły pomóc.

Dlaczego warto stosować peeling do ciała

Tak samo jak dbasz o skórę twarzy, powinnaś też pielęgnować swoje ciało. Skóra ciała również potrzebuje regularnego złuszczania. Tylko wtedy pozostanie zdrowa, delikatna i świeża. Dzięki peelingowi do ciała usuniesz ze skóry obumarłe komórki i zrobisz miejsce na nowe. Widoczne efekty pojawiają się szybko, co z pewnością docenisz. Jakie zalety ma zatem peeling?

  • Idealnie wygładza skórę, nadając jej świeży i zdrowy wygląd.
  • Dokładnie oczyszcza skórę, w ten sposób radzi sobie także z rozszerzonymi porami, w których często gromadzą się obumarłe komórki skóry, zatykając pory i powodując trądzik.
  • Pomaga w lepszej regeneracji.
  • Zapewnia ukrwienie skóry.
  • Ułatwia wchłanianie stosowanych po peelingu produktów do pielęgnacji ciała.
  • Przeciwdziała wrastaniu włosków.
  • Dzięki regularnemu masażowi i lepszemu ukrwieniu możesz zaobserwować pozytywny wpływ peelingu na cellulit.

PORADA: Peeling dobrze jest stosować także przed opalaniem i w jego trakcie. Dzięki regularnemu usuwaniu obumarłego naskórka Twoja opalenizna będzie równomierna i bez jednej plamki!

Jak wykonać peeling ciała

W sposobie wykonania peelingu nie ma nic niezwykłego. Pamiętaj jednak, aby aplikować go zawsze na mokrą lub wilgotną skórę. Zdecydowanie „nie ścieraj” nic z suchej skóry, ponieważ tylko ją podrażnisz. Peeling możesz nanosić dłonią albo posłużyć się gąbką, delikatną szczotką do ciała lub na przykład naturalną gąbką luffa (Loofah).

Peeling aplikuj na całe ciało, ale trochę więcej czasu poświęć rejonowi ud i pośladków, jeśli chcesz przy okazji zawalczyć z cellulitem. Zachowaj ostrożność w miejscach z delikatniejszymi włoskami, na przykład na rękach. Ziarenka peelingu mogłyby się w nie zaplątać, a wtedy cały zabieg zmieniłby się w niechcianą depilację.

Peeling cukrowy

Dlaczego akurat peeling cukrowy jest taki przyjemny? Jego zaletą jest większa ilość naturalnych składników, jest także odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Wiadomo, że osoby o suchej lub wrażliwej skórze niezbyt dobrze znoszą peeling. Ale właśnie ten cukrowy może być dla nich dobrą propozycją. Oczywiście to kwestia indywidualna i zawsze trzeba brać pod uwagę stan swojej skóry. Warto jednak wiedzieć, że peeling cukrowy do ciała to jeden z naprawdę najdrobniejszych.

Na co zwracać uwagę? Chociaż peeling cukrowy jest przyjazny dla naszej skóry, nie wystarczy tylko sama woda i cukier. Magia peelingów cukrowych polega właśnie na połączeniu składników, jakimi są cukier, olejki i inne substancje pielęgnacyjne. Ziarenka podrażniają naszą skórę, aby usunąć z niej obumarłe komórki, dlatego potrzebujemy składników, które jednocześnie będą miały działanie kojące.

Jeśli lubisz zapach owoców i chcesz wprawić się w letni nastrój już w trakcie kąpieli lub pod prysznicem, wypróbuj peeling cukrowy Body Scrub Mango & Sugar albo Body Scrub Raspberry & Sugar marki Organic Shop. Zapachem tropikalnych owoców odurzy Cię także peeling do ciała Ziaja Jeju Young Skin, który pielęgnuje skórę dzięki olejkom z kamelii japońskiej lub na przykład masła shea.

PORADA: Jeśli cukrowy peeling Cię zainspirował i chcesz go zafundować nie tylko ciału, ale też skórze twarzy, powinnaś dać szansę peelingowi do twarzy Saffee Cleansing Melting Jelly Scrub. Jak każdy wysokiej jakości peeling doskonale oczyszcza skórę, a dzięki drobnym ziarenkom cukru robi to niezwykle delikatnie. Zawarty w produkcie skwalan dodatkowo odpowiednio nawilża skórę.

Peeling kawowy

Miłośnicy kawy na pewno nie używają nic innego, jednak wszyscy pozostali też powinni dać szansę temu peelingowi do ciała. Ale uwaga, zanim pobiegniesz do kuchni wysypać na siebie zapasy kawy, musisz wiedzieć jedną rzecz. Kawa sama w sobie nie pomoże zbytnio Twojej skórze. Dlatego dobry peeling kawowy składa się także z cukru i olejków odżywczych.

Dlaczego powinniśmy mieć w domu peeling kawowy? Nie tylko dlatego, że kawa zapobiega wysuszaniu skóry i pomaga w jej regeneracji. Powodem są także właściwości kofeiny. Dzięki niej skóra będzie lepiej ukrwiona, usuniemy z niej toksyny i inne szkodliwe substancje. Kofeina jest po prostu bardzo skutecznym przeciwutleniaczem. Jednocześnie zawiera minerały i witaminy, na przykład kilka witamin z grupy B. Wiele osób chwali sobie również korzystny wpływ peelingu kawowego na cellulit.

PORADA: Zwróć uwagę, z jakiej kawy zrobiony jest peeling. Odmiana Robusta zawiera bowiem dużo więcej kofeiny, a tym samym możemy od takiego peelingu oczekiwać dużo bardziej intensywnych działań.

Zabieg peelingu sprawi Ci na pewno wielką przyjemność, jeśli wykonasz go produktem Organic Shop Organic Coffee & Sugar, w którym znajdziesz ziarna kawowe z olejem kawowym i cukrem. Nie znajdziesz w nim za to żadnych siarczanów ani silikonów.

Jeśli poszukujesz pomocy dla bardzo suchej skóry, spraw sobie jako wspólnika do łazienki BodyBoom Original. Oprócz kawy na skórze będzie działał także cukier trzcinowy, sól himalajska i oczywiście olejki naturalne.

Jeśli podczas peelingu chcesz cieszyć się nie tylko przyjemnym aromatem kawy, ale także łagodną esencją wanilii, to idealny dla Ciebie będzie peeling cukrowy z ziaren kawy Dr. Feelgood BIO.

Czy już wiesz, jaki peeling do ciała jest najlepszy? Cukrowy, kawowy czy może zupełnie inny? Opowiedz nam o tym!