6 porad, jak walczyć z rozdwajającym się końcówkami

31 października 2018notino.pl
Końcówki rozdwajają się z wielu powodów. Najbardziej prozaicznym jest fakt, że włosy na końcach są po prostu najstarsze. Mają za sobą najwięcej suszenia, lokowania, farbowania, dekoloryzacji i „zwykłego” czesania. Są najbardziej osłabione i zniszczone, co prowadzi do ich rozdwojenia. Jak sobie z tym radzić?

Najłatwiej jest oczywiście przycinać końcówki – co miesiąc o centymetr, ponieważ taki jest średni przyrost długości włosów. Jeżeli jednak problem tkwi w strukturze włosa, nawet regularne wizyty u fryzjera niewiele pomogą. Tu potrzebna jest pielęgnacja na miarę: od odżywienia, przez szampon dla danego rodzaju włosów, po olejki i specjalne maski na rozdwojone końcówki.

1. Odpowiednie odżywianie

Zadbaj o dostarczenie witamin, a przede wszystkim substancji mineralnych, takich jak magnez czy krzem. Są niezwykle ważne dla zdrowia Twoich włosów, a jeżeli przez dłuższy czas włosy nie są w stanie się zregenerować, opłaci się zainwestować w suplementy diety.

2. Szampon na miarę

Problem rozdwojonych końcówek dotyka najczęściej kobiety o długich, farbowanych/rozjaśnionych, zniszczonych od wysokiej temperatury i suchych włosach. Na wszystkie wymienione bolączki istnieje rozwiązanie. Przykładowo Phyto Phytoelixir zawiera dużą ilość substancji odżywczych i nawilżających, dzięki czemu jest idealnym szamponem na rozdwojone końcówki.

3. Bez balsamu ani rusz

Trudno jest się też obejść bez dobrego balsamu do suchych lub rozdwojonych włosów. Ponieważ powierzchnia włosa po umyciu pozostaje „otwarta” i chropowata, trzeba ją wygładzić i zapewnić odpowiednią ochronę, aby nie dochodziło do kolejnych uszkodzeń. Balsam pielęgnujący bez spłukiwania Schwarzkopf Professional BC Bonacure Repair dodatkowo oszczędza czas: wystarczy nałożyć go na dolną część osuszonych ręcznikiem włosów.

4. Serum wzmacniające

W przypadku mocno rozdwojonych końcówek, a przede wszystkim do włosów poddawanych działaniu wysokiej temperatury niezbędna jest ekstremalnie skuteczna pielęgnacja. Zapewni ją dwuskładnikowe serum do zniszczonych końcówek L'Oréal Professionnel Série Expert Absolut Repair Lipidium. Zawiera ceramidy wzmacniające i uelastyczniające włosy, a także lipidy zwiększające ich wytrzymałość.

5. Maska odżywiająca

Raz w tygodniu warto zastosować maskę na rozdwojone końcówki. Zapewnia ona dodatkową porcję substancji odżywczych, a na przykład Kérastase Resistance Extentioniste po spłukaniu wzmacnia włosy od samych cebulek i stymuluje wzrost zdrowych włosów.

6. Olejek jako ochrona

Włosy farbowane wymagają odpowiedniej regeneracji, a do tego celu nie wynaleziono dotychczas nic lepszego od olejków. Nakłada się je na długości oraz na końcówki, bez spłukiwania. Bardzo popularny jest olejek arganowy, można też zaufać sprawdzonej marce Milk Shake i jej olejkowi Integrity zawierającemu proteiny mleczne.

Czytaj więcej