Halloweenowy makijaż krok po kroku: Crazy Joker

15 października 2021Kasia
Zbliża się Halloween, święto wszystkich, którzy kochają makijaż i przebieranki! Czy Ty też rywalizujesz co roku z przyjaciółmi, kto będzie mieć lepszą maskę? Jeśli tak, to mam dla Ciebie pomysł na halloweenowy makijaż, który będzie pasował zarówno do damskiego, jak i męskiego kostiumu, a wszyscy od razu rozpoznają, kogo grasz. Możesz zrobić makijaż demonicznego Jokera lub przebrać się za klauna z filmu „TO”. W każdym razie pokażę Ci, jak zrobić szalony makijaż klauna krok po kroku!

A jak zostać w Halloween królową lub królem imprezy?

Mam jeszcze kilka bardziej ogólnych wskazówek, które pomogą Ci w stworzeniu naprawdę efektownego makijażu na Halloween.

  • Jakikolwiek styl makijażu wybierzesz, przede wszystkim spraw sobie produkty wodoodporne. Już po kilku chwilach przetańczonych na parkiecie docenisz, że nic nie spływa z twarzy i makijaż wspaniale się trzyma. 
  • Aby uzyskać super przerażający efekt, możesz nabyć na przykład płynny lateks. Taki lateks na Twojej twarzy i ciele tworzy jakby „drugą skórę”, można go pokolorować, jeśli jest taka potrzeba, a potem bez problemu usunąć. 
  • Jeśli Twoje przebranie będzie wymagało jakiejś specjalnej stylizacji włosów, wypróbuj na przykład kolorowe spraye do włosów. To dość szybki i efektywny sposób na wymodelowanie spektakularnej fryzury. 
  • Absolutnie fantastyczny look (dosłownie) uzyskasz dzięki kolorowym szkłom kontaktowym
  • A wręcz idealną wisienką na torcie będą doskonale uzupełniające strój i makijaż halloweenowe paznokcie

Baza

Każdy klaun musi mieć twarz pomalowaną na biało, pozostały makijaż był lepiej widoczny, to oczywiste. Jeśli nie chcesz mieć z tym problemu, użyj swojego odcienia podkładu tak jak zwykle, a żeby ujednolicić i rozjaśnić odcień skóry, pamiętaj o korektorze NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop (na wideo jest odcień 04 Light Ivory). 

Potem wszystko utrwal grubszą warstwą pudru NYX Professional Makeup High Definition Finishing Powder w odcieniu Translucent lub Banana (na wideo jest odcień Banana). 

PORADA: Aby jak najlepiej rozprowadzić podkład i korektor, radzimy użyć zwilżonej gąbeczki do podkładu BrushArt Face Basic

Kreski na oczach 

Teraz dopiero zacznie się prawdziwa jazda! Aby oczy klauna wyglądały wystarczająco upiornie, pobaw się kreskami na oczach. 

Zacznij od wodoodpornej kredki do oczu Epic Wear Liner Stick firmy NYX Professional Makeup w odcieniu Pure White i rozjaśnij okolice oczu.

Teraz nanieś na powieki czarny kolor za pomocą tej samej kredki do oczu, tym razem w odcieniu Pitch Black. Chodzi o stworzenie cienkich trójkącików, które ciągną się przez brwi aż na czoło i od dolnej powieki na policzki albo do samych ust, wszystko zależy od Ciebie. 

PORADA: Czarną kredkę do oczu „rozetrzyj” pędzelkiem NYX Professional Makeup Pro Brush, aby uzyskać odpowiedni efekt rozmycia. 

Jeśli chcesz, aby oczy były naprawdę wyraziste, zdecydowanie musisz jeszcze sięgnąć po czarną kredkę w płynie NYX Professional Makeup Epic Ink. Jedną kreskę poprowadź na górnej powiece od wewnętrznego kącika do zewnętrznego i dociągnij ją aż do poziomu brwi. I nie bój się żadnej przesady, w Halloween obowiązuje zasada: więcej znaczy więcej! Jeśli masz odwagę, spokojnie zrób drugą kreskę także na dolnej powiece, ja bym tak zrobiła! 

Drobiazgi, które docenisz! 

Gdy kreski na oczach są już gotowe z każdej strony, pozostaje tylko tusz do rzęs. Jak wszystkie pozostałe produkty, także tusz do rzęs radziłabym wybrać wodoodporny, ponieważ po prostu utrzyma się dłużej i w lepszym stanie. O NYX Professional Makeup Worth The Hype warto pamiętać nie tylko przy okazji imprezy halloweenowej. 

Potem jeszcze trochę dopracować brwi… ale co z nimi? Tu masz więcej możliwości. Jeśli akurat masz słabość do laminowania brwi, przeczesz je mydłem w kostce do brwi Makeup Revolution Soap Styler. W tym przypadku brwi przeczesałabym jednak jeszcze PRZED wszystkimi czarami z kreskami na powiekach, aby ich potem nie rozmazać. 

Jeśli makijaż oczu już Cię wyczerpał i nie chcesz się dłużej z nim męczyć, przeczesz brwi jedynie tuszem do brwi NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara (na wideo w odcieniu Blonde). 

A jeśli makijaż wciąż wydaje Ci się za mało wyrazisty, sięgnij bez obaw po czarną kredkę do oczu i podkreśl nią także brwi! 

Widzisz, to wcale nie jest aż takie skomplikowane, a efekt jest naprawdę boski! W kogokolwiek zmieni Cię makijaż na Halloween, z pewnością efekt będzie spektakularny. Najważniejsze, żeby impreza 31 października naprawdę się udała. 😊 

Do wykonania makijażu przydadzą się:

Czytaj więcej