Halloween party na Twoich paznokciach

27 października 2021Kasia
Jedni uwielbiają Halloween, drudzy go nienawidzą, a jeszcze inni po prostu nie przywiązują do niego żadnej wagi. Rozumiem, że nie każdy lubi Halloween, choć staje się ono coraz bardziej obecne w naszej przestrzeni kulturowej. I to zarówno w postaci wydrążonej dyni, jak i imprez pod znakiem Halloween. Jeśli jednak lubisz charakter tego święta, to z dużym prawdopodobieństwem przygotowujesz na ten dzień specjalne przebranie! Dlatego też przygotowałam kilka wskazówek dotyczących niesamowitego, a jednocześnie całkiem prostego manicure na Halloween!

Dynie na Halloween 

To zdecydowanie najważniejszy symbol tego święta, a dodatkowym atutem jest fakt, że pomarańczowe odcienie to hit jesiennego sezonu. Jak wykonać manicure z dyniami? To bajecznie proste! 

1. Krok

Wybierz piękny, pomarańczowy odcień lakieru, taki jak na przykład Essie Tangerine Tease! Nanieś go na całą powierzchnię paznokcia i pozostaw do wyschnięcia. Warto aplikować kolejną warstwę, aby kolor był naprawdę nasycony.

2. Krok

Gdy lakier wyschnie, zacznij rysować dyniowe buzie. Czarnym lakierem Essie Nails w odcieniu Licorine narysuj na każdym paznokciu oczy i usta. Jak? Nie ma to ma znaczenia, po prostu puść wodze fantazji! Możesz inspirować się zdjęciami i grafikami, zależy to tylko od Ciebie!

3. Krok

SUGESTIA: Rysowanie dyniowych buziek to dość precyzyjna robota, więc z pewnością przyda Ci się pędzelek do zdobienia paznokci.

Krwawe paznokcie 

Te paznokcie sprawdzą się świetnie, jeśli zamierzasz założyć na imprezę strój pielęgniarki! Do jego wykonania wystarczą dwa odcienie lakieru. 

1. Krok

Najpierw nanieś lakier bazowy, którym może być biały lakier do paznokci Essie Nails w odcieniu Blanc. W przypadku białego lakieru warto nanieść dwie warstwy, ponieważ jedna może prześwitywać.

2. Krok

Po jego zaschnięciu nanieś lakier, który będzie imitować krew, taki jak na przykład NOBEA Day-to-Day w odcieniu Ladybug Red. Następnie sięgnij po wykałaczkę lub pędzelek do dekoracji i powoli nakreśl łuki, przypominające ściekające krople krwi.

SUGESTIA: Po własnych doświadczeniach i jednej wielkiej porażce zdecydowanie odradzam wylewanie czerwonego lakieru wprost na paznokcie... Żeby coś takiego się udało, lakier do paznokci powinien mieć odpowiednią konsystencję. W innym przypadku na paznokciu pozostanie tylko ogromna czerwona plama. 

Pajęczyny 

Paznokcie black&white pasują prawie do wszystkiego, a aby wykorzystać taki manicure w Halloween wystarczy lekki upgrade. 

1. Krok

Najpierw nanieś na całe paznokcie czarny lakier Essie Nails w odcieniu Licorine.

2. Krok

Następnie sięgnij po biały lakier do paznokci Essie Nails w odcieniu Blanc oraz akcesoria, który ułatwią Ci jego nanoszenie. Od czubka paznokcia nakreśl dwie lub trzy cienkie, poziome linie mniej więcej w połowie długości paznokcia. Następnie połącz linie za pomocą cienkich, regularnych łuków. Gotowe!

SUGESTIA: Ten rodzaj manicure dobrze wygląda również na paznokciach u stóp. Jeśli masz dość równe i proste paznokcie, możesz spróbować nakreślić pajęczynę w innym miejscu, na przykład przy łożysku paznokcia. 

Creepy face 

Najłatwiejszy makijaż zostawiłam na koniec. Robiący wrażenie creepy face manicure pasuje do wszystkiego, ale chyba najlepiej będzie wyglądać w komplecie z podobnym makijażem. 

Sięgnij po czarny lakier i nanieś go na całą powierzchnię paznokcia. Aby uzyskać matowy efekt, w drugiej warstwie możesz nanieść lakier matujący Pierre René Nails Hybrid. Następnie, przy pomocy białego lakieru narysuj straszne buzie! Wystarczy po prostu namalować u nasady paznokci dwa duże kółka, przypominające oczy. Potem pociągnij nieregularną, cienką linię, prowadzącą od jednej krawędzi paznokcia do drugiej – i mamy usta. Na koniec wystarczy narysować drobne kreseczki przecinające linię ust, na kształt zębów. Możesz też dodać dwie malutkie kropki pomiędzy linią oczu i ust, które będą przypominać nos czaszki. 

PROPOZYCJA NA ZAKOŃCZENIE: Niezależnie od tego, jaki pomysł na manicure wprowadzisz w życie z okazji Halloween, wypróbuj zestaw do pielęgnacji paznokci NOBEA Nail Care, aby zapewnić mu jak najdłuższą trwałość! Zapewni paznokciom taki połysk, że trudno będzie ich nie zauważyć, a jeszcze trudniej – oderwać od nich oczy. A co najważniejsze, przez wiele dni będą sprawiać wrażenie, jakbyś dopiero co wyszła z wizyty u manicurzystki. 

Czytaj więcej