Matowe szminki

Bestsellery

Matowe szminki sprawiają zmysłowe i tajemnicze wrażenie. I dokładnie tak będziesz się czuć, kiedy się na nią zdecydujesz! Przy pomocy matowej pomadki wyczarujesz wyrafinowany look do pracy, na imprezę i na randkę.

Odcień matowej szminki dobiera się nie tylko do okazji czy typu kolorystycznego, ale i do wielkości ust. Mniejsze usta będą lepiej wyglądać w jaśniejszych odcieniach, takich jak nude czy róż. Pełne usta z kolei warto podkreślić wyraźniejszą, czerwoną lub bordową szminką.

Czym różnią się matowe i błyszczące szminki?

  • Każda z nich ma swoje zalety. Matowe szminki sprawią, że Twoje usta zyskają aksamitną miękkość, co docenisz zarówno na randce, jak i spotkaniu biznesowym. Sprawdzą się właściwie przy każdej okazji.
  • Błyszczące szminki sprawiają bardziej figlarne i imprezowe wrażenie. Sprawdzą się szczególnie wieczorem i w mniej oficjalnych miejscach. Zapewnią Ci efekt soczystych ust, wyglądających tak, jakbyś właśnie przesunęła po nich językiem. Może Cię zaskoczyć fakt, że wiele osób uważa, że jest to niezwykle pociągające.
  • Podczas gdy błyszczące szminki często zawierają substancje nawilżające, matowe zwykle ich nie mają (choć istnieją oczywiście wyjątki od tej reguły). Może to jednak być zaletą, ponieważ pod matową pomadkę możesz stosować swój ulubiony balsam do ust.

Matowa pomadka w płynie

Jeśli szukasz trwałej matowej szminki, wypróbuj tę w płynie. Wykonany nią perfekcyjny makijaż ust pozostanie nietknięty nawet po kilku drinkach czy pocałunkach. Aplikacja matowej pomadki w płynie jest również prostsza niż stosowanie klasycznej szminki, ponieważ zwykle zawiera ona aplikator, który umożliwia precyzyjny makijaż.

Pamiętaj jednak, że matowe pomadki w płynie sprawdzą się wyłącznie na zdrowych, nawilżonych wargach. Jeśli masz spierzchnięte usta, wszelkie niedoskonałości staną się jeszcze bardziej widoczne.