Serge Lutens Chergui

woda perfumowana unisex 50 ml

11×
Serge Lutens Chergui woda perfumowana unisex 50 ml
Serge Lutens Chergui woda perfumowana unisex 50 ml
50 ml

Kod: SER0142 | Ten towar jest chwilowo niedostępny
Serge Lutens Chergui
50 ml

Opis perfum Serge Lutens Chergui

Chergui to orientalny, korzenny zapach dla kobiet i mężczyzn stworzony w pracowni francuskich niszowych perfum marki Serge Lutens. Twórca marki to ceniony i wszechstronnie uzdolniony artysta, a jego ekskluzywne, unikatowe perfumy zostały nie tylko docenione, ale też zyskały miano kultowych. Serge Lutens ściśle współpracuje z wybitnym twórcą perfum Christopherem Sheldrakem, w tworzeniu perfum marki zasłużyli się też Maurice Roucel i Gilles Romey. Wodę perfumowaną Chergui o zapachu będącym doskonałą esencją silnych wiatrów pustynnych, stworzył Christopher Sheldrake.

Woda perfumowana Serge Lutens Chergui swoją nazwę zawdzięcza suchym i piaskowym wiatrom Sahary, które występują na większości terytorium Maroka. Podobnie jak w przypadku innych kompozycji zapachowych marki Serge Lutens, Chergui to również dzieło sztuki uchwycone we flakonie. Ta wyjątkowa woda perfumowana jest wszystkim, czego spodziewasz się po zapachu, dla którego inspiracją był legendarny wiatr. Kompozycja zapachowa Serge Lutens Chergui zawiera nuty liści tabaki, miodu, irysa, drzewa sandałowego, bursztynu, piżma, kadzidła, róży i siana.

Ogólny aromat tej wody perfumowanej, która jest prawdziwą poezją zapachową, zapiera dech w piersiach. To coś zupełnie nowego, niecodziennego i zachwycająco pięknego. Drzewo sandałowe z nutą ognistego kadzidła i aromatycznych liści tabaki. Kropla miodu, powiew zapachu kwiatów i siana. Zmysłowość piżma... Lekka słodycz, a przy tym suchy i korzenny aromat, tajemniczość - kompozycja Serge Lutens Chergui ma charakter kompleksowy, a jej słodkawo-korzenna nuta daleka jest od czegokolwiek dziewczęcego czy przesłodzonego.

W opisie inspiracji wody perfumowanej Chergui, sam Serge Lutens w zagadkowy, charakterystyczny dla siebie, nieco poetycki sposób, kreśli następującą wizję: „Ogień rozdmuchany przez wiatr, pustynia w płomieniach. Wydobywający się ze środa ziemi wiatr pustynny Chergui jakby zasysa i z nieuniknioną siłą porywa rośliny, owady i gałązki. Jego intensywne podmuchy pozostawiają szlachetny cień na krzewach i jagodach, które wysychają, kurczą się i osiągają ostateczne wyzwolenie, ukryte w samym miąższu. Na nieustannie tlące się wspomnienie zapada zmrok, który otwiera bramy dla stworzonej przez alchemika kompozycji zapachowej Chergui.”

Wprost niecodzienna, artystyczna i wręcz uzależniająca woda perfumowana Chergui, nadaje się do stosowania na dzień i wieczór przez cały rok. Swego nosiciela zawsze otuli oryginalnym aromatem podekscytowania, magii i atrakcyjności. Serge Lutens Chergui na zawsze zjedna sobie zwłaszcza te kobiety i mężczyzn, którzy kochają korzenne zapachy o słodkich, tabakowych i balsamicznych nutach. Ta woda perfumowana zdobędzie również serca tych, którzy w perfumach potrafią dostrzec jakość, mistrzostwo i pomysłowość.

Poza kompleksowością, zapierającym dech w piersiach, oryginalnym zapachem i niezwykłą trwałością, Serge Lutens zasługuje na uwagę także ze względu na swoje opakowanie. Jasnej buteleczce o atrakcyjnym prostolinijnym designie towarzyszy eleganckie, białe pudełeczko. Wypróbuj zapach marki wybitnego i cenionego artysty i wzbogać swoją kosmetyczkę o wodę perfumowaną inspirowaną pustynnym wiatrem. Chergui to również idealny prezent dla miłośników oryginalnych perfum, którym chciałbyś podarować coś wyjątkowego, niepowtarzalnego i wyróżniającego się wysoką jakością.

Serge Lutens Chergui - kompleksowy, niecodzienny i zapierający dech w piersiach zapach wiatru pustynnego.

Skład

Złożenie
bursztyn, drzewo sandałowe, irys, kadzidło, miód, piżmo, róża, siano, tytoń
Grupy zapachów
orientalne, przyprawowe

O marce Serge Lutens

Wszechstronnie uzdolniony artysta Serge Lutens jest obecnie znany przede wszystkim z tworzenia perfum. Urodził się w 1942 r. i już od dziecka przejawiał zdolności artystyczne. Zajmuje się fotografowaniem, reżyserowaniem, fryzjerstwem oraz projektowaniem mody. W pierwszym rzędzie jednak ceniony jest jako twórca perfum i wizażysta. Serge Lutens założył swą markę w 2000 r., choć wcześniej pracował dla marki Shiseido. Jego perfumy uważane są na świecie za jedne z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych. To, kim teraz jest, zawdzięcza przede wszystkim czasom, które sam Serge uważa za przełomowe, czyli kiedy jako uczeń został przyjęty do salonu fryzjerskiego, gdzie zaczął eksperymentować z kosmetykami do makijażu. To z tamtąd pochodzą jego oryginalne i jak na tamte czasy bardzo ekstrawaganckie fotografie. Dziś jego kolekcja perfum obejmuje już 55 sztuk. Warto przypomnieć, że sztuka Serge Lutensa w latach 2001-2004 została nagrodzona statuetką Fifi w kategorii oryginalna koncepcja perfum.

Ocena Serge Lutens Chergui

Dodać nową opinię

4.0
11 ocena
8
1
1
1
wygląd flakonu
trwałość zapachu
intensywność
wrażenie ogólne