Podkład do cery tłustej

Bestsellery

Ciesz się aksamitnie matowym wyglądem i absolutnie bezbłędną cerą! Wybierz niezwykle trwały matujący podkład do cery tłustej, który pozwoli Twojej skórze oddychać.

Jak rozpoznać tłustą cerę?

Zanim sięgniesz po podkład do cery tłustej, upewnij się, że naprawdę masz taką cerę. Cera tłusta wymaga wysokiej jakości, dokładnej pielęgnacji, przy robieniu i usuwania makijażu. Masz tłustą cerę, jeśli:

  • często i mocno się błyszczy
  • tworzy się na niej trądzik i czarne zaskórniki
  • masz rozszerzone pory

Najlepszy podkład do cery tłustej

Idealnym podkładem jest oczywiście ten z określeniem „matujący”. Jaką jednak powinien mieć konsystencję? Najlepsze są lekkie podkłady w piance lub w kompakcie, które po dokładnym rozprowadzeniu doskonale dopasują się do cery. Postaw na lekką konsystencję podkładu, która nie zatyka porów i pod którą skóra będzie swobodnie oddychać. A jeśli dokucza Ci trądzik, wybierz podkład kryjący, który dokładnie zakryje krostki.

Ważny jest sposób aplikacji i pielęgnacja cery

Przed nałożeniem podkładu nie zapomnij o dokładnym oczyszczeniu skóry, lekkim kremie do cery tłustej i odrobinie bazy pod podkład. A jeśli przy aplikacji używasz pędzla do makijażu lub gąbeczki, pamiętaj o ich regularnym myciu. Matowy wygląd utrwalisz na dłużej, jeśli dodatkowo delikatnie przypudrujesz podkład.

Wypróbuj sprawdzone podkłady do cery tłustej marek CliniqueLancôme lub Vichy i zaprezentuj swoją cerę w jak najlepszym świetle.