Skrobak do języka

Pozbądź się nalotu na języku i ciesz się świeżym oddechem! Oprócz szczoteczki do zębów, płynu do płukania ust oraz nici dentystycznych stosuj skrobak do języka, który umożliwi Ci usunięcie osadu z powierzchni języka, zapobiegając namnażaniu się bakterii.

Dlaczego warto stosować skrobak do czyszczenia języka?

Na powierzchni języka w ciągu dnia osiadają i namnażają się bakterie, powodując nieprzyjemny zapach z ust. Dlatego oprócz czyszczenia zębów i przestrzeni międzyzębowych zwróć uwagę na powierzchnię języka. Bakterie i nalot pozostające na języku już po godzinie od umycia zębów zaczynają wytrawiać szkliwo.

Nalot na języku jest najbardziej widoczny rankiem, po przebudzeniu. Nocą, kiedy śpisz, toksyny z ciała wydobywają się na powierzchnię języka. Dlatego też rano z łatwością możesz zaobserwować na języku biały nalot. Aby uniemożliwić powrót toksyn do organizmu, na przykład przy przełykaniu jedzenia, po przebudzeniu oczyść język przy pomocy skrobaka do języka.

Jak pozbyć się nalotu z języka?

Korzystanie ze skrobaka do języka jest proste: przesuwaj go pociągłymi ruchami od tyłu języka do przodu. Po dotarciu do czubka języka, opłucz skrobak pod wodą i kontynuuj oczyszczanie, dopóki Twój język nie będzie idealnie czysty.

Na notino.pl znajdziesz gumowe i plastikowe skrobaki do języka, które skutecznie oczyszczą Twój język z nalotu. Bez względu na to, jaki materiał wybierzesz, usuniesz bakterie z powierzchni języka skuteczniej niż szczoteczką do zębów. Zastosuj skrobak do języka Curaprox lub G.U.M przynajmniej dwa razy w tygodniu, zawsze przed myciem zębów. Nie zapomnij też opłynie do ust, a będziesz się cieszyć świeżym oddechem przez cały dzień!