Skip to main content

NOVELLISTASaffron Whisper woda perfumowana unisex

NOVELLISTA Saffron Whisper woda perfumowana unisex
NOVELLISTA Saffron Whisper woda perfumowana unisex
Nowość
Darmowa dostawa
75 ml
370,00

W magazynie | 493,33 / 100 ml, w tym VAT | Kod: NVL04366
1
Dostawa kurierem DPD
poniedziałek 31.01.2022
Nasze sklepy
wtorek 1.02.2022

Wyrusz w podróż na Bliski Wschód. Woda perfumowana unisex NOVELLISTA Saffron Whisper przybliży Ci jego atmosferę tak barwnie i wiernie, niczym porywająca historia życia Gertrude Bell, zwanej "Królową Pustyni".

  • orientalna kompozycja zapachowa z drzewnymi akordami
  • zapach unisex – odpowiedni dla mężczyzn i kobiet
  • kompozycję stworzyła perfumiarka Amandine Galliano

Skład zapachu
Zapach otwiera połączenie drzewa agarowego i benzoesu z lekko przydymionym akcentem, a wszystko to podkreślone aromatem czarnej porzeczki. Następnie na pierwszy plan wysuwa się bułgarska róża z geranium i soczystą maliną, co wzbogaca całość kompozycji bogatym, kwiatowym aromatem. Nuty głębi bazują na aromatycznych akordach papirusu, zielonych nut olejku brzozowego i dymnego kadzidła.

Inspiracja dla kompozycji zapachowej: The Desert and the Sown
Autorką powieści „The Desert and the Sown” jest Gertrude Bell – brytyjska podróżniczka o niezwykłym życiorysie, która eksplorowała i barwnie opisywała Bliski Wschód. Granice późniejszych państw wyznaczono na podstawie zapisów kartograficznych jej wypraw. Nic dziwnego, że postać Gertrude tak mocno zainspirowała perfumiarzy do stworzenia tych przepięknych perfum.

Gertrude podróżowała z bandytami, była więziona w haremie i w swojej twórczości uchwyciła sposób myślenia i życia ludzi, których spotykała podczas swoich wypraw. Wszystko, co kojarzy się z regionem Arabii – suchy, pustynny wiatr, koczownicze plemię Beduinów, tajemnicze kobiety i wpływowi szejkowie – pojawia się w tej orientalnej kompozycji zapachowej.

Skład

Tzw. górne nuty - rozwijają się zaraz po aplikacji. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne. Po chwili ulatniają się.
Głowa
czarna porzeczka, benzoina, agar
Tzw. środkowe nuty - serce zapachu ujawnia się po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Dominuje przez ok. 2-3 godziny.
Serce
róża, geranium, malina
Tzw. dolne nuty - ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się od ok. 4 godzin do nawet całego dnia.
Podstawa
kadzidło, szafran, brzoza
Grupy zapachów
orientalne, drzewne