Sztuczne rzęsy: jak je przykleić, zdjąć i jakie właściwie wybrać dla siebie?

29 października 2019notino.pl
Jeżeli Twoje rzęsy nie są gęste ani długie i nie przypominają rzęs mrugającej lalki, rozwiązaniem są sztuczne rzęsy. Są seksowne, oszczędzają czas i nie masz się czego obawiać. Naprawdę! A więc, które wybierasz? Klasyczne sztuczne rzęsy do naklejania, kępki rzęs czy super rzęsy magnetyczne?

Kępki rzęs

Kępki rzęs to malutkie wiązki rzęs, dzięki którym można zagęścić własne rzęsy wzdłuż całej górnej powieki, lub użyć ich jako zalotnego dodatku. Jeżeli dodasz kilka kępek tylko do zewnętrznego kącika oka, otrzymasz doskonały cat eye look. A jeżeli przykleisz kępki rzęs do środka powieki, możesz optycznie powiększyć mniejsze oczy. Lub możesz pokombinować z ich długością – naturalny makijaż wymaga wykorzystania różnych długości kępek. Aby stworzyć cat eye look, użyj najdłuższych do zewnętrznego kącika oka, a najkrótszych do wewnętrznego – a optycznie powiększysz oczy pośrodku.

Dlaczego wybrać właśnie je?

  • Są świetne dla początkujących, ponieważ ich aplikacja jest bardzo łatwa.
  • Są bardziej elastyczne (a więc możesz z nimi porządnie „zaszaleć”).
  • Umożliwiają naprawdę naturalne zagęszczenie Twoich własnych rzęs.

Jak przyklejać kępki rzęs?

Użyj zalotki i podkręć własne rzęsy, wytuszuj je i zaczynamy. Będziesz potrzebowała kępki rzęs (wypróbuj Artdeco Permanent Individual Lashes!), pęsetę i specjalny klej do kępek rzęs. Nałóż kropelkę na mały kawałek folii aluminiowej lub przykładowo do kapsla z butelki.

Weź pęsetę, chwyć nią kępkę i „supełek” na końcu zanurz w kleju. Przyłóż do własnych rzęs i przejedź po nich „klejowym supełkiem” od korzeni po końcówki w miejscu, w którym chcesz umieścić kępkę. Dopiero później przyłóż kępkę rzęs jak najbliżej powieki (ale nie na nią, musisz pozostać wciąż na rzęsach!), dociśnij i gotowe!

Jak zdjąć kępki rzęs?

Weź wacik, nanieś na niego zmywacz do kleju do rzęs (dobrze działa przykładowo Ardell LashFree), przyłóż na zamknięte oko i po upływie dwóch minut zdejmij kępki rzęs. Jeżeli używasz rzęs firmy Artdeco, możesz je mieć założone nawet przez kilka tygodni, właśnie dlatego nazywane są „permanent”. Tylko od Ciebie zależy, czy użyjesz kępek rzęs jako dodatku na imprezę lub do codziennego noszenia.

Klasyczne sztuczne rzęsy

Jest ich wiele rodzajów! Niektóre to super naturalne sztuczne rzęsy, inne spowodują, że Twój wieczorny makijaż będzie porywający. Istnieją w różnych długościach i gęstościach. I trudno jest wybrać coś odpowiedniego dla siebie!Super ofertę ma przykładowo Ardell (np. Ardell Whispies), albo możesz wypróbować to, co potrafi NYX Professional Makeup Wicked Lashes.

Dlaczego wybrać właśnie je?

  • Są świetne, gdy nabrałaś już odwagi, by przyznać się, że używasz sztucznych rzęs (i kochasz naprawdę wyrafinowany makijaż).
  • Jeżeli wybierzesz odpowiedni typ (gęstość i długość), będziesz je mogła nosić w ciągu dnia i wieczorem na imprezie.
  • A ponieważ możesz je przyciąć, dostosują się do długości Twoich powiek.

Jak dokleić sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy, jeżeli będziesz tego potrzebowała, i w zależności od długości Twojej powieki, musisz przyciąć i zgiąć, aby uzyskały odpowiedni kształt (rzęsy na bardziej miękkiej taśmie silikonowej tego nie wymagają). Możesz użyć czarnego kleju do sztucznych rzęs, ale istnieje ryzyko, że naniesiesz go w miejscu, w którym nie chcesz, i będziesz musiała usuwać plamy.Dlatego też najbardziej ulubione są białe kleje, które po zaschnięciu staną się przezroczyste, na przykład Duo Ardell, które można kupić wraz ze szczoteczką.

Nanieś cienką warstwę, pozostaw na kilka sekund do wyschnięcia. Następnie za pomocą aplikatora lub pęsetą przyłóż sztuczne rzęsy do środka powieki, dociśnij i dostosuj w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka. Również w tym przypadku najpierw pomaluj własne rzęsy.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Uchwyć rzęsy w kąciku zewnętrznym i powoli ściągaj. Klej nie zesztywnieje jak beton, tylko zmieni się w mocniejszy żel. Ściągnij resztki z powiek i wykonaj demakijaż oczu, jak zwykle. Ponownie zetrzyj zmywaczem klej ze sztucznych rzęs.

Cool rzęsy magnetyczne

Nie wszystkie miłośniczki beauty są nimi zachwycone. Ale wszystko zależy od opanowania techniki. Rzęsy magnetyczne potrzebują bowiem na początku naprawdę wiele cierpliwości, ale potem jest fantastycznie!

Dlaczego wybrać właśnie je?

  • Zaoszczędzą pieniądze na zakup kleju i nie trzeba się z nim „paprać”.
  • Są bardziej przyjazne dla Twoich własnych rzęs.
  • No i wytrzymają z Tobą naprawdę przez długi czas.

Jak założyć rzęsy magnetyczne?

Rzęsy magnetyczne składają się z dwóch pasków: jeden zakładasz nad a drugi pod swoje rzęsy, a ponieważ obydwa paski mają magnesy, połączą się i trzymają. Ale potrzebujesz wiele cierpliwości. Wyjmij je z pudełeczka i zegnij, ponieważ są proste i sterczałyby. Możesz je założyć na umalowane rzęsy pęsetą (plastikową, aby magnesy się do niej nie przyczepiły) albo palcami. Wybór należy do Ciebie.

Przyłóż do środka powieki najpierw pasek górny i dostosuj go po obu stronach do odpowiedniego kształtu. To samo zrób w dolnej części rzęs a potem je zewrzyj, aby dobrze trzymały i dostosowały się do kształtu oka. Na kanale YouTube znajdziesz także wskazówki, jak nakładać rzęsy magnetyczne zalotkami. I to jest super sprawa! Nie wiesz, na które rzęsy magnetyczne się zdecydować? Na topie są z pewnością rzęsy Ardell, a konkretnie Ardell Magnetic Lashes.

Jak zdjąć rzęsy magnetyczne?

Wystarczy je potrzeć o siebie, tym samym przerwiesz magnetyczne działanie pasków i same „puszczą”. Możesz je używać codziennie i przez długi czas. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, czy będziesz się z nimi obchodzić ostrożnie.

Czytaj więcej