Przejdź do głównej zawartości
Perfekcyjny domowy manicure krok po kroku
23.04.2020notino.pl
Przeczytasz w 4 minuty
Wolisz robić manicure sama w domowym zaciszu, czy raczej przekazujesz tę odpowiedzialność w profesjonalne ręce? Naszym zdaniem, każda z nas może sama wykonać doskonały manicure, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad i wyposażyć kosmetyczkę w praktyczne akcesoria. Spraw, by manicure stał się dla Ciebie chwilą odprężenia, a rutynowy obowiązek przekształcił się w komfortowy rytuał piękna.

Znajdź chwilę dla siebie

Gdzie w Twoim domu czujesz się najbardziej komfortowo? Masz toaletkę czy siedzisz za kuchennym stołem przy lampce dobrego wina? Tak czy inaczej, zadbaj o to, by wykonywanie manicure w warunkach domowych było jak najbardziej komfortowe.

Zaczynamy

Upewnij się, czy masz przy sobie wszystkie akcesoria, niezbędne do zrobienia manicure, abyś nie musiała co chwilę wstawać. Oprócz pilnika do paznokci, pewnie chciałabyś mieć przy sobie telefon? Nie ma nic gorszego niż przypomnieć sobie, mając świeżo pomalowane paznokcie, że zapomniałaś wyjąć czegoś z torebki!

Czyste paznokcie to podstawa

Manicure rozpocznij od dokładnego oczyszczenia paznokci z pozostałości poprzedniego lakieru, jeśli jest taka potrzeba. Polecamy zmywacz do paznokci bez acetonu Dermacol Express – jest delikatny dla płytek paznokciowych i zapobiega ich nadmiernemu wysuszeniu.

Nadaj paznokciom kształt

Bez względu na to, czy masz krótsze czy dłuższe paznokcie, najważniejszy jest ich odpowiedni kształt. Aby uzyskać najlepszy efekt, najpierw przytnij paznokcie cążkami Scholl Toenail. Po przycięciu należy je spiłować, aby nadać im pożądany kształt. Jeśli jesteś przyzwyczajona do tradycyjnych pilników, z pewnością polubisz Semilac Paris Accessories. W tej samej serii znajdziesz również szklany pilnik Bohemia Crystal Bohemia Glass Manicure Stick, który będzie odpowiedni raczej do delikatnych paznokci, a ponadto nie zużyje się tak szybko.

Jak prawidłowo piłować paznokcie? To proste – przesuwaj pilnik po paznokciu tylko w jednym kierunku, aż do uzyskania pożądanego kształtu i długości. Przesuwanie pilnika w obu kierunkach może przyczynić się do naruszenia struktury płytki paznokcia i jej rozdwajania.

Co ze skórkami?

Wycinać czy nie wycinać? Oto jest pytanie... Jeśli zamierzasz wyciąć nadmiar skórki, zrób to ostrożnie. Nie polecamy stosowania nożyczek do paznokci – łatwo mogą się ześlizgnąć i ściąć skórę tam, gdzie nie ma takiej potrzeby, co może przyczyniać się do powstawania blizn czy zadziorów. Aby bezpiecznie przyciąć skórki, sięgnij po cążki Diva & Nice Cosmetics Accessories.

Jak pomalować paznokcie?

Teraz przyszła kolej na najlepszą część, w której wystarczy wybrać odpowiedni kolor lakieru do paznokci! Paznokcie są przygotowane, umyte i wysuszone, lakier powinien się więc idealnie trzymać. Jednak i w tym przypadku ważna jest odpowiednia procedura. Jak pomalować paznokcie, by lakier utrzymał się na nich jak najdłużej?

  • Zastosuj bazę pod lakier, która ochroni paznokcie przed przebarwieniami.
  • Wybierz kolor lakieru do paznokci!
  • Pędzelek z lakierem przyłóż pośrodku płytki paznokciowej tuż nad skórką, nanosząc lakier do końca paznokcia.
  • Następnie rozprowadź lakier również po bokach paznokcia.
  • Poczekaj, aż lakier wyschnie, a następnie aplikuj drugą warstwę.
  • Trwałość manicure przedłuży dodatkowa warstwa lakieru powierzchniowego typu top coat.

NASZA WSKAZÓWKA:

Akcesoria do domowego manicure są niezwykle praktyczne, ale łatwo giną. Trzymaj je zawsze razem, na przykład w stylowym etui Notino Elite Collection Manicure Kit.

Czytaj więcej