Męska higiena intymna: Jak zapewnić odpowiednią pielęgnację męskich stref intymnych?

30 września 2021Kasia
Uważasz, że do odpowiedniej pielęgnacji intymnych części ciała w zupełności wystarczy zwykły żel pod prysznic? W takim razie przygotuj się na to, że od czasu do czasu możesz borykać się z podrażnieniami czy nawet zmianami zapalnymi. Te partie ciała są dość wrażliwe na składniki stosowane w kosmetykach, nawet jeżeli Ty sam uważasz się za twardziela. Aby zapobiec niepożądanym niespodziankom czy nieprzyjemnemu zapachowi okolic intymnych, podpowiemy Ci, co najlepiej sprawdza się w zakresie męskiej higieny intymnej i przedstawimy kosmetyki, których stosowanie ułatwi Ci życie.

Dlaczego mężczyźni powinni stosować kosmetyki do higieny intymnej?

Na skórze stref intymnych znajduje się znaczna liczba gruczołów potowych. Jeśli więc nie zapewnisz swojej skórze odpowiedniej higieny, pakujesz się w kłopoty... W wyniku niewłaściwej pielęgnacji stref intymnych narażasz się na świąd, nieprzyjemny zapach, a nawet wysypki, infekcje, grzybicę czy wspomniane powyżej zmiany zapalne. W obliczu takich problemów, najmniejszym z nich jest to, aby w chwilach namiętności podobać się swojej drugiej połowie...

Dlatego zadbaj kompleksowo o skórę całego ciała, sięgając po odpowiednie produkty do codziennej pielęgnacji. Jak dbać o higienę stref intymnych? Zacznijmy od podstaw:

Zawsze wybieraj bieliznę dobrej jakości...

… i często ją zmieniaj. Skóra całego ciała, a więc również partii intymnych, bardziej lubi oddychającą bieliznę bawełnianą niż bieliznę syntetyczną. I co najważniejsze (a niestety często nieoczywiste...) – zmieniaj ją codziennie! 

Mycie to podstawa higieny intymnej

Nie tylko po uprawianiu sportu czy podczas wieczornego prysznica, ale także po miłosnych igraszkach. Na co dzień doskonale sprawdzi się na przykład żel do higieny intymnej Ziaja Yego czy Bioturm Intimate Wash Gel. Oba kosmetyki działają odświeżająco i oczyszczająco, a ponadto nawilżają i regenerują skórę. A po prysznicu? Pamiętaj, by zawsze dokładnie osuszyć intymne części ciała.

Myślisz, że możesz uniknąć zakupu własnego żelu intymnego dedykowanego dla mężczyzn, podkradając kosmetyki do higieny intymnej swojej partnerki? Nic z tego. To produkty opracowane dla zupełnie innego pH niż obecne na skórze męskich stref intymnych. A co z mydłem czy klasycznym żelem pod prysznic, przeznaczonym do mycia ciała? Niestety, będą przesuszać i podrażniać skórę partii intymnych. 

Pamiętaj o regularnym przycinaniu owłosienia

Aby zapewnić strefom intymnym optymalną higienę, nie pozwól, by włosy łonowe rozrosły się do rozmiarów małego buszu, przycinając je raczej na wzór idealnego angielskiego trawnika. Z jednej strony pot nie będzie miał gdzie się zatrzymywać, a z drugiej żel do higieny intymnej nie będzie "zatrzymywał się" na owłosieniu, lecz dotrze do skóry, by skutecznie ją oczyścić. Pozwoli Ci to dokładnie umyć każdy zakamarek.

Sposób odżywiania również ma znaczenie

Nawet stosowana dieta i codzienny jadłospis wywiera znaczący wpływ na zapach i potliwość Twoich stref intymnych. Jeśli borykasz się z nieprzyjemnym zapachem, sytuację może zmienić dodanie do diety cytrusów, szpinaku, jarmużu, ananasów, mięty, szałwii i pietruszki. Warto również zadbać o optymalne nawadnianie organizmu i regularne picie zielonej herbaty. Jeżeli robisz wszystko, co możesz, ale potrzebujesz większego wsparcia, sięgnij po odświeżający spray intymny lub dezodorant intymny Angry Beards Antisweat. Sprawdzi się również podczas uprawiania sportu.

Męskie kosmetyki do higieny intymnej stanowią niezbędny produkt do codziennej pielęgnacji ciała każdego współczesnego mężczyzny, a świadomość dotycząca konieczności zadbania o siebie w tej kwestii stale rośnie. Czy należysz już do grona mężczyzn świadomie pielęgnujących strefy intymne i regularnie sięgających po produkty dopasowane do potrzeb ich skóry? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Czytaj więcej