Przejdź do głównej zawartości

5 wskazówek jak wykonać perfekcyjny makijaż oczu, który utrzyma się przez cały dzień i noc

24.01.2023Iva Davies
Przeczytasz w 4 minuty
Jeśli chodzi o makijaż twarzy, największym wyzwaniem są zazwyczaj oczy. Aplikacja cieni, kredki czy eyelinerów to sztuka, której wizażyści uczą się latami. Zebraliśmy najważniejsze wskazówki, dotyczące precyzyjnego i nieskazitelnego makijażu oczu, który wytrzyma naprawdę długo.

Każda z nas potrafi aplikować cienie do powiek. Jednak nauka ich prawidłowego stosowania nie jest taka prosta. Co zrobić, aby utrzymały się na powiekach przez cały dzień? By promieniały nawet podczas roztańczonej nocy? Zapoznaj się z naszymi pomysłami na piękny makijaż oczu!

1. Bez pędzli ani rusz

Aby uzyskać profesjonalne efekty w makijażu oczu, cienia nie aplikuje się palcami, ale stosuje się wysokiej jakości pędzle. Bo prawda jest taka, że nie da się uzyskać perfekcyjnych efektów bez odpowiedniego pędzla (a raczej trzech). Uzupełnij swoją kosmetyczkę w wysokiej jakości pędzle do oczu, a zobaczysz, że jakość Twojego makijażu wzniesie się na zupełnie inny poziom.

2. Baza to podstawa

Umiesz idealnie wycieniować oko, ale cienie rozmazują się w ciągu kilku godzin i nie wyglądają za dobrze? Chyba nie doceniasz znaczenia bazy pod makijaż. Jeśli Twoja powieka się nie przetłuszcza, wystarczy nanieść na nią korektor, a następnie puder

Cienie do oczu będą miały się do czego przyczepić i wytrzymają znacznie dłużej. Jeśli to się nie sprawdza, stosuj specjalną bazę pod cienie do powiek. Pamiętaj, że wystarczy naprawdę niewielka ilość, bo w przeciwnym razie może dojść do sytuacji odwrotnej i będziesz miała cienie na całej powierzchni powieki.

W co warto wyposażyć kosmetyczkę?

3. Patrz przed siebie

Gładkie powieki to gwarancja udanego makijażu. Zamykasz oko, kreślisz linię w odpowiednim miejscu, a kiedy je otwierasz, wszystko powinno być tam, gdzie chcesz. Jeśli jednak Twoja powieka jest pomarszczona lub Twoje oczy zapadnięte, po otwarciu oka Twój makijaż może wyglądać inaczej niż planowałaś. 

Dlatego najlepiej aplikować makijaż przy półotwartym oku – zarówno kreskę, jak i kontur oka... Od razu widać, gdzie trzeba dodatkowo wycieniować oko, albo jak pociągnąć kreskę przy pomocy eyelinera, by miała ona odpowiedni kształt. 

4. Lśnij światłem

Czy Twoje spojrzenie sprawia wrażenie zmęczonego? Oczy Ci łzawią, bo znów coś pyli? A może jesteś po całonocnej imprezie, ale nie masz ochoty na to, by cały świat wiedział, że jesteś niewyspana? Ten trik jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Na powiekę, na która naniosłaś już korektor i puder, nanieś bardzo jasny, cielisty cień. 

Wszelkie cienie, które zastosujesz na tak naniesioną bazę, będą wyrazistsze i sprawią, że oko będzie bardziej błyszczeć. Na linię wodną nałóż kredkę do oczu w kolorze białym lub cielistym. Oko zyskuje w ten sposób optyczne powiększenie, a wszelkie zaczerwienienia i wrażenie zmęczenia znikają.

5. Zalotka na każdą okazję

Wiele osób korzysta z zalotki, bo wie, że podkręcanie rzęs z jej pomocą to świetny trik, otwierający spojrzenie. Ale mamy dla Ciebie jeszcze jedną małą podpowiedź. Kiedy wydaje ci się, że już podkręciłaś rzęsy, obróć nadgarstek, lekko oddalając go od siebie i ściśnij najmocniej jak się da. Nie otwieraj przy tym zalotki, jedynie lekko luzuj, a następnie wzmacniaj ścisk. Zobaczysz, że nawet krótsze rzęsy mogą zyskać wyraźniejszy kształt i formę. No i oczywiście pamiętaj o aplikacji kilku warstw tuszu do rzęs.  

W co warto się zaopatrzyć?

Masz ochotę wypróbować nasze triki? Efekty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć! Warto nauczyć się paru sztuczek, by móc w każdej sytuacji osiągnąć zamierzony efekt.

Czytaj więcej