Przejdź do głównej zawartości

Topowy trend beauty na lato 2022? Graficzne eyelinery! Nauczymy Cię stylizacji z nimi

9 czerwca 2022Kasia
Lubisz wyzwania? Świetnie, w takim razie zaczynamy. Zawsze, gdy zaczyna świecić słońce, od razu mam ochotę dużo więcej eksperymentować. I nie chodzi tylko o ubrania, ale również o makijaż. Czy to dlatego, że wszystko wokół nas nagle mieni się tyloma kolorami? Być może… więc przenieśmy je do oczu! Tym razem w postaci graficznych eyelinerów. Niektórzy je kochają, inni nienawidzą, ale ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy. A kiedy pokażę Ci, jak wykonać z nimi stylizację, na pewno też je pokochasz. Możesz mi wierzyć.

Metaliczne graficzne eyelinery 

Stylizacja za pomocą klasycznego eyelinera to z pewnością coś, co wiele z nas już kiedyś stworzyło. Jednak tym razem poprowadzimy kreskę w nieco inny sposób, zamienimy czerń na bardziej żywy kolor i wypróbujemy zupełnie nowy trend w makijażu.

Graficzne eyelinery wymagają precyzji, niestety każdy, nawet najmniejszy błąd jest widoczny. Ale nie przejmuj się! Wszystkiego można się przecież nauczyć. 

Weź eyeliner w płynie NYX Professional Makeup Epic Wear Metallic Liquid Liner w odcieniu Gun Metal i stwórz z nim zwykłą kreskę. Zacznij od wewnętrznego kącika oka i kieruj się w stronę zewnętrznego. Zalecałabym jedynie, aby kreski nie były zbyt grube. Dlaczego? Zaraz Ci powiem.

Produkty:

Pora bowiem na kreskę numer dwa. Ponownie przyłóż pędzelek do powieki. Tym razem jednak nie do kącika oka, ale między ruchomą powiekę a brew. Następnie poprowadź kreskę wzdłuż oka i połącz dziubek z kreską pod dolną powieką. I voilà – nowy modny makijaż oczu gotowy! 

WSKAZÓWKA: Tę odważną stylizację wystarczy uzupełnić błyszczykiem do ust z winylowym wykończeniem UXI BEAUTY Plumping lipgloss

Kolorowe eyelinery 

Za modną stylizację na 2022 rok uznałabym również wszelkie połączenia różu i czerwieni. Czyli tak, nawet z tymi kolorami można stworzyć super graficzne kreski. 

Najpierw weź białą kredkę do oczu Shiseido Kajal InkArtist, którą przygotuj podkład. Na białym podkładzie kolory wyróżniają się znacznie bardziej. 

Przyłóż kredkę ponownie między ruchomą powiekę a brew i wykonaj łuk, którego nie zakańczaj dzióbkiem w górę. Połącz go tylko z zewnętrznym kącikiem oka. 

Następnie wystarczy wykonać identyczny łuk, tylko nieco niżej (lub wyżej, w zależności od tego, w którym miejscu zaczęłaś). 

Gdy powstaną dwie białe linie, czas przejść do kolorowania! Z uzyskaniem pięknych i wyrazistych kolorów pomoże Ci paletka Makeup Revolution Graphic Liners, do której dołączony jest również mały pędzelek. 

Jedną białą linię obrysuj różowym odcieniem, drugą czerwonym… i gotowe! Co sądzisz o wyniku? 

WSKAZÓWKA: Połącz tę stylizację z błyszczykiem do ust Lancôme L'Absolu Gloss Rôsy Plump, który nada Twoim ustom dodatkową objętość.

Jasne graficzne eyelinery

Białe eyelinery są modne już od dłuższego czasu, ale tylko dlatego, że po prostu świetnie wyglądają. Tym razem sięgnij po srebrzysty eyeliner w płynie NYX Professional Makeup Epic Wear Metallic Liquid Liner – odcień Silver Metal. 

Produkty:

Poprowadź kreskę ponownie w zwykły sposób, od wewnętrznego kącika do zewnętrznego. Uważaj, aby kreska była naprawdę cienka i aby nie była ani znacznie grubsza, ani cieńsza na całej długości. Rezultaty będą znacznie lepsze.

Drugą kreskę poprowadź również od wewnętrznego kącika, ale tuż przy granicy ruchomej powieki. Wyobraź sobie, że chcesz obramować całą ruchomą powiekę. Potem wystarczy już tylko odrobina tuszu do rzęs i gotowe. 

WSKAZÓWKA: Nie bój się uzupełnić jasnego makijażu oczu nieco bardziej wyrazistą szminką, na przykład NOBEA Day-to-Day w odcieniu Scarlet Red. 

A Ty co sądzisz o graficznej stylizacji oczu? Czy zaliczasz ją do trendów makijażu, które koniecznie musisz wypróbować? 

Czytaj więcej