Płyn do płukania tkanin

Nie chodzi tu jedynie o poczucie świeżości i przyjemny zapach. Choć być może właśnie dlatego kupujesz płyn do płukania tkanin. Zapach świeżo wypranej odzieży znika dość szybko, ale to właśnie dzięki płynowi zmiękczającemu będzie bardziej intensywny i trwalszy.

Główne zalety płynu do płukania tkanin

  • Zmiękcza włókna tkanin (szczególnie te naturalne). Odzież staje się miękka w dotyku i dużo bardziej komfortowa w noszeniu.
  • Redukuje ładunek elektrostatyczny sztucznych tkanin. Kiedy następnym razem ściągniesz sweter przez głowę, Twoje włosy pozostaną na swoim miejscu.
  • Poprawia właściwości niektórych materiałów. Tkaniny mogą na przykład wykazywać zwiększoną chłonność czy właściwości oddychające.
  • Skraca czas suszenia. Dzięki temu korzystanie z suszarki będzie mniej energochłonne.
  • Dzięki płynowi do płukania tkanin oszczędzisz czas spędzony przy desce do prasowania. Ubrania będą mniej wygniecione i łatwiejsze do prasowania.
  • Niektóre rodzaje materiałów dosłownie przyciągają zabrudzenia. Odzież wypłukana w płynie zmiękczającym pokryta jest delikatnym filmem, co zapewnia jej czystość przez dłuższy czas.

Kiedy nie należy stosować płynu do płukania?

Płynów do płukania nie należy stosować przy praniu odzieży funkcyjnej, ponieważ po użyciu płynu zmiękczającego traci ona swoje właściwości. Tkaniny funkcyjne to głównie produkty z oddychającego mikrowłókna tekstylnego z membraną.

Perełki zapachowe do prania: dlaczego warto je stosować?

Aby Twoje pranie pachniało jeszcze bardziej, wypróbuj perełki zapachowe do prania. Nadają one praniu intensywny zapach, a do tego można je stosować również przy odzieży funkcyjnej lub ręcznikach, gdyż nie wpływają na ich chłonność. Wystarczy dodać kilka pereł zapachowych bezpośrednio do bębna pralki, by cieszyć się pięknym zapachem świeżo wypranej odzieży. 

Wybierz najlepszy płyn do płukania tkanin na Notino

Znajdziesz u nas sprawdzone i popularne płyny do płukania tkanin Coccolino, Silan czy Lenor. Zapewnią one miękkość i świeży zapach Twojemu praniu, również wełnianemu czy jedwabnemu. Wybierając płyn do płukania, nie zapomnij o proszku lub żelu do prania, by cieszyć się idealnie czystą i pachnącą odzieżą!