PhaedonBurst of Summer woda toaletowa unisex

Phaedon Burst of Summer woda toaletowa unisex 100 ml
Phaedon Burst of Summer woda toaletowa unisex 100 ml
100 ml

Kod: PHA0195 | Ten towar jest chwilowo niedostępny

Skład

Tzw. górne nuty - rozwijają się zaraz po aplikacji. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne. Po chwili ulatniają się.
Głowa
bergamotka, cytryna
Tzw. środkowe nuty - serce zapachu ujawnia się po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Dominuje przez ok. 2-3 godziny.
Serce
frezja, truskawka, ananas, biała brzoskwinia
Tzw. dolne nuty - ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się od ok. 4 godzin do nawet całego dnia.
Podstawa
drzewo kaszmirowe, drzewo sandałowe, piżmo, wanilia
Grupy zapachów
owocowe, kwiatowe

O marce Phaedon

Perfumy Phaedon – perfumy zainspirowane kulturami antycznymi. Phaedon to młoda, francuska marka perfum niszowych. Za ich powstaniem stoi miłość do piękna, podróży  i kultur antycznych, które odbijają się we wszystkich produktach. Phaedon oferuje doskonałej jakości, najlepsze wody toaletowe, wody perfumowane o wysokiej koncentracji olejków eterycznych, świeczki zapachowe i ekskluzywne zapachy do wnętrz.

Marka Phaedon została założona w 2011 r. przez dwóch paryskich estetyków, A. Phillipa i M. Stromberga. Marka otrzymała nazwę po greckim filozofie, uczniu Sokratesa i założycielu szkoły z Elidy, Fedonie (Phaedon of Elis). Fedon urodził się ok. 400 r. p. n. e. w arystokratycznej rodzinie. Podczas wojny Sparty z Elidą dostał się do niewoli i został sprzedany, a wykupił go sam Sokrates, którego oczarował swym poczuciem humoru i urodą. Fedon stał się uczniem Sokratesa, a wiele lat później źródłem inspiracji dla słynnego filozofa Platona – stąd słynny dialog filozofa pod tytułem Phaedon.

Marka Phaedon inspirowana jest dobą „ojców filozofii“, a nazwa oraz logo są hołdem im złożonym. Zoomorficzne logo przedstawia dwa asyryjskie gryfy. Te mityczne stwory, pierwotnie antyczne sycyjskie bóstwa, które później przejęła grecka mitologia i heraldyka, uważane były za stróżów skarbów i kopalni w Azji Środkowej.

Perfumy marki Phaedon tworzone są we współpracy z renomowanymi perfumiarzami, jak np. słynny Pierre Guillaume czy uznawana Anne-Cecile Douveghan. Już jedno z pierwszych dzieł marki, orientalna woda toaletowa dla kobiet Phaedon Dzhari, zawierająca esencje ziemi połączone ze słodkimi nutami daktyli, odniosło ogromny sukces. Wśród najpopularniejszych wód perfumowanych o niebywale wysokim stężeniu, które oferuje Phaedon, jest na przykład unisex Antigua – urzekający szyprowo-owocowy, a jednocześnie świeży, orientalny zapach z 2013 r.

Nie tylko kompozycje zapachowe Phaedon, ale także ich opakowania są niezwykle oryginalne. Flakony ze szkła dymnego mają kształt buteleczek aptecznych, które zdobi piękne logo z mitologicznymi gryfami. Pudełka ozdobione są typowymi dla marki motywami antycznego świata śródziemnomorskiego.

Wybierz z portfolia marki Phaedon jedną ze skoncentrowanych (30%) wód perfumowanych czy toaletowych i poczuj na sobie oddech dawnych, mitycznych czasów przepełnionych aromatem obszarów śródziemnomorskich. Każde z tych pachnących dzieł powstałych z miłości do piękna i dawnych kultur wzbogaci twoją kolekcję.

Phaedon tworzy perfumy równie przyciągające, kultowe i doskonałe jak grecka architektura, sztuka i filozofia.

Recenzje Phaedon Burst of Summer