Pędzle do twarzy

Zestawy pędzli do makijażu
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Pędzle do twarzy
Gąbki
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Pędzle do cieni do powiek
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Masz wybrane
  • Pierre René

Jakie wybrać pędzle do makijażu?

Pędzel kosmetyczny to niezbędne wsparcie w makijażu! Odkryj wszystkie rodzaje pędzli do makijażu i praktyczne gąbki do aplikacji podkładu, by ułatwić sobie aplikację dziennego i wieczorowego makijażu. Profesjonalne pędzle do makijażu sprawią, że Twój makijaż zawsze będzie doskonale wyglądać.

Syntetyczne vs naturalne pędzle do makijażu

Pytanie nie dotyczy jakości, ale odnosi się raczej do rodzaju produktów, do których bardziej nadaje się każdy z powyższych rodzajów pędzli.

  • Naturalne pędzle kosmetyczne stosuje się głównie do sypkich produktów kolorowych (pudry, róże, cienie do powiek).
  • Syntetyczne pędzle do makijażu sprawdzą się z kolei lepiej podczas aplikacji bardziej treściwych i tłustszych formuł (szminek i cieni do powiek w płynie).

Rodzaje pędzli do makijażu:

Pędzel do podkładu

Pędzle do makijażu można rozpoznać po gęstym i ciasno wiązanym włosiu, które jest równe lub lekko ścięte. Jeśli stosujesz korektor, wybierz mniejszy pędzelek do korektora ze ściętą końcówką. Ułatwia on aplikację produktu dokładnie w tych miejscach, w których go potrzebujesz.

Pędzel do pudru

Duży, okrągły pędzel o gęsto wiązanym włosiu stanowi idealne narzędzie do aplikacji pudru. Pędzel do pudru ma zwykle dłuższy uchwyt, choć na rynku znajdziesz również tzw. pędzle kabuki o krótkiej rękojeści. Pędzel kabuki w kilka chwil pozwoli Ci uzyskać naturalny makijaż i pełne krycie.

Pędzle do cieni do powiek

Pędzle do makijażu oczu są cienkie i bardzo precyzyjne. Warto mieć dwa rodzaje z nich. Pędzelek z możliwie najdelikatniejszym włosiem stanowi doskonałe narzędzie do precyzyjnej aplikacji np. rozświetlaczy w wewnętrznym kąciku oka. Drugi pędzelek do cieni powinien być nieco szerszy, by zapewnić komfortowy i szybki makijaż powieki.

Pędzel do ust

W wyposażeniu Twojej kosmetyczki nie powinno zabraknąć również cienkiego pędzelka do szminki o delikatnym włosiu. Dzięki niemu będziesz w stanie precyzyjnie pomalować usta. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również wysuwane pędzle do makijażu, które możesz zabierać ze sobą w krótsze i dłuższe podróże.

Pędzelek do brwi

Pędzelek do brwi jest zwykle niewielki, płaski i skośnie ścięty. Umożliwia precyzyjne wypełnienie brakujących włosków w brwiach, choć sprawdzi się również, jeśli szukasz precyzyjnego narzędzia do naniesienia kreski na powiekę. Często znajdziesz go w parze ze spiralną szczoteczką do brwi, która służy do ich przeczesywania i modelowania kształtu.

Pędzel do konturowania

Konturowanie to często nie lada wyzwanie, ale z odpowiednim pędzlem stanie się dziecinnie proste. Pędzel do konturowania musi mieć bardzo gęste i delikatne włosie. Z jego pomocą uzyskasz efekt węższego nosa lub podniesiesz wizualnie kości policzkowe.

  • Gęsty i lekko ścięty pędzel do różu jest ukształtowany tak, by aplikować optymalną ilość różu na kości policzkowe, nadając subtelny i naturalny efekt.
  • Płaski pędzelek do rozświetlacza to idealny wybór, by rozświetlić okolice kości policzkowych. Cieńszy pędzelek do rozświetlacza z zaokrągloną końcówką pozwala uzyskać perfekcyjne efekty i podkreślić detale.
  • Pędzel do bronzera ma zwykle nieco ścięty kształt, podobnie jak pędzel do różu. Do aplikacji bronzera stosuje się również równo przycięte pędzle lub szersze o zaokrąglonej główce. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Czyszczenie pędzli kosmetycznych

Na pędzlach do makijażu stale gromadzą się zanieczyszczenia i sebum, więc jeśli nie będziesz ich regularnie myć, mogą pojawić się problemy z cerą. Jak czyścić pędzle kosmetyczne? Najlepiej zastosować jeden z produktów do oczyszczania pędzli kosmetycznych.

Pędzle spłukuj wodą, najlepiej po każdym użyciu, a na pewno co najmniej raz w tygodniu. Po umyciu susz je w pozycji włosiem w dół, aby woda nie docierała do uchwytu. Płucz pędzel tak długo, aż z włosia zacznie spływać czysta woda.

Wybieraj z oferty profesjonalnych kosmetycznych pędzli do oczu, do twarzy i do ust, popularnych gąbek do podkładu i atrakcyjnych cenowo zestawów pędzli do makijażu. U nas znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości pędzle do makijażu od sprawdzonych marek.