Perfumy o zapachu paczuli

Perfumy z paczulą
Masz wybrane
  • Armani
Filtr
Przedział cenowy

-

Intensywność
Dla kogo?
Grupy zapachów
Promocje i prezenty
Ocena
  •   4
Bestsellery

Intensywny, ziemisty zapach paczuli od stuleci wykorzystuje się w perfumiarstwie, kosmetyce i aromaterapii. Esencja paczuli łagodzi stany lękowe i depresję, a dodatkowo słynie ze swoich afrodyzjakalnych właściwości. W zależności od towarzyszących jej składników, może tworzyć niezliczoną ilość kombinacji zapachowych. Ciemne, słodko-ziemiste tony perfum z paczulą doskonale pobudzą Twoje zmysły, przynosząc im harmonię i odprężenie.

Olejek paczuli dotarł do Europy z Dalekiego Wschodu wraz z Napoleonem, a jego pochodzenie stanowiło we Francji ściśle strzeżoną tajemnicę. Ogromną popularność olejek paczuli zdobył w latach 60-tych, w złotej erze hipisów.

Charakterystyka zapachu paczuli:

Wyjątkowy, zniewalający, zielono-ziemisty zapach, który doskonale podbija woń innych olejków eterycznych i nadaje perfumom słodko-drzewny aromat.

Jak pozyskuje się esencję paczuli:

Paczulka wonna to tropikalna roślina o małych, jasnych, różowo-białych kwiatkach, która rośnie głównie w Indiach. Esencję paczuli uzyskuje się w procesie destylacji parowej z wysuszonych, sfermentowanych lub sparzonych liści i pędów tej rośliny.

Perfumy z paczulą o charakterystycznej, drzewnej nucie są niezwykle odurzające i intensywne. Odkryj swoje perfumy z paczulą na notino.pl!