MontaleAoud Blossom woda perfumowana unisex

Montale Aoud Blossom woda perfumowana unisex
Montale Aoud Blossom woda perfumowana unisex
50 ml

Kod: MNT1906 | Ten towar jest chwilowo niedostępny

Opis Montale Aoud Blossom
Skład

Montale Aoud Blossom to orientalny, bogaty i kwiatowy zapach dla kobiet i mężczyzn z wyraźnymi akordami drewna oud. Należy do pierwszej francuskiej serii perfum, poświęconej temu rzadkiemu surowcowi, pachnącemu żywicą. Serii, którą przedstawiła światu marka Montale, znana przede wszystkim z miłości do zapachów Orientu i Arabii oraz ich magicznej historii. Podobnie jak wszystkim zapachom sygnowanych przez Montale, ich nieco tajemniczy twórca, Pierre Montale, także wodzie perfumowanej Ambre Blossom nadał oryginalną formę, przypominającą magiczny eliksir.

W perfumach wybrzmiewa aromatyczna melodia drewna oud, znanego pod wieloma nazwami. Drewno z drzewa aquilaria, nazywane też drewnem agarowym, aoud czy (po arabsku) oudh, to niezwykły surowiec o żywicznym aromacie, najdroższe drewno na świecie, które od wieków wykorzystuje się do produkcji kadzidła i (zwłaszcza arabskich) perfum. Ten iście królewski składnik, zwany niekiedy „płynnym złotem” lub „drzewem bogów”, w kompozycji Montale Aoud Blossom dopełnia dziesiątka rozmaitych kwiatowych tonów i odświeżających cytrusów.

Jakby posługując się tajemną wiedzą, zdobytą podczas pobytu w Arabii Saudyjskiej, Pierre Montale, założyciel marki i twórca wszystkich zapachów, stworzył perfumy, które w mistrzowski sposób łączą bogatą paletę aromatycznych tonów w upojną, romantyczną i egzotyczną kompozycję. Głowa Aoud Blossom to połączenie mandarynki z bergamotką. Hojne serce odkrywa dziesiątkę nut kwiatowych, wśród których znajdziemy kremową tuberozę, słodki, narkotyczny jaśmin, ziemistego i pudrowego fiołka, afrodyzjak ylang-ylang i oczywiście bardzo często wykorzystywaną przez Pierre’a królową kwiatów, różę. Natomiast w rozgrzewającej bazie zapachu ciemne, korzenne drewno oud tworzy związek z klasycznym drzewem sandałowym, zwierzęcym piżmem i ziołowym krokoszem barwierskim (safflower).

Podobnie, jak wszystkie dzieła Pierre’a Montale, tak i perfumy Auod Blossom stworzono z naturalnych materiałów najwyższej jakości w wysokich stężeniach, gwarantujących trwałość. Dzięki swojej zmysłowości, upojności i kompleksowości Aoud Blossom nadaje się na co dzień, przez cały rok i o dowolnej porze dnia oraz nocy. Zdobędzie uznanie kobiet i mężczyzn, kochających zmysłowe, upajające perfumy i nowatorskie podejście do łączenia drewna oud z kwiatowymi nutami. Aoud Blossom powinien też wypróbować każdy, kto ceni prawdziwą jakość i chce poczuć na sobie magię historii Orientu.

Oprócz mistrzowsko skomponowanych woni, wszystkie perfumy marki Montale urzekają oryginalnym opakowaniem. Od strony wizualnej zauroczą Cię prostą, czystą elegancją, w przypadku Aoud Blossom podkreśloną matowym, metalicznym kolorem złota, a wyjątkowości flakonom dodaje też dobór materiałów. Pierre Montale wybrał aluminium, które gwarantuje doskonałą ochronę jakości perfum.

Montale Aoud Blossom – upojna oda do drzewa oud w naręczach kwiatów.

Skład

Tzw. górne nuty - rozwijają się zaraz po aplikacji. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne. Po chwili ulatniają się.
Głowa
bergamotka, mandarynka
Tzw. środkowe nuty - serce zapachu ujawnia się po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Dominuje przez ok. 2-3 godziny.
Serce
jaśmin, fiołek, tuberoza, ylang-ylang, róża, nuty kwiatowe
Tzw. dolne nuty - ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się od ok. 4 godzin do nawet całego dnia.
Podstawa
krokosz barwierski, drzewo sandałowe, agar, piżmo
Grupy zapachów
orientalne, kwiatowe

O marce Montale

Perfumy Montale | Montale – perfumy stworzone z miłości do magicznych zapachów i historii Orientu. Montale, francuska marka perfum, jest wyjątkowa ze względu na miłość do zapachów Orientu i ich niezwykłej historii. Perfumy Montale oferują zachodniemu światu zachwycające, orientalne perfumy. W każdym flakonie tajemnicza atmosfera Wschodu łączy się z pasją ich twórcy i założyciela marki, Pierra Montale, a wszystkie zapachy tej oryginalnej marki są cudowną miksturą szczęścia i eliksirem miłości.
Marka została założona w 2003 r. w Paryżu przez Pierra Montale, który dla wielu jest zagadkowym perfumiarzem, który spędził pewien czas w Arabii Saudyjskiej, tworząc perfumy dla rodziny królewskiej i wyższej sfery. Po powrocie do Paryża zaczął tworzyć oryginalne perfumy na zachodni rynek, wykorzystując doświadczenie zdobyte na Wschodzie. Tworząc swe wonne dzieła, wybiera zawsze naturalne składniki najwyższej jakości w wysokich stężeniach, co zapewnia dużą trwałość perfum.
Jako główne składniki swych perfum dla kobiet, mężczyzn i perfum-unisexów, Pierre Montale stosuje typowo arabskie komponenty, jak chociażby szlachetne drzewa: cedr, drzewo sandałowe i oud (inaczej drzewo agarowe).
Główną rolę gra w nich wspomniane drzewo agarowe. Marka Montale wprowadziła na francuski rynek pierwszą kolekcje perfum poświęconą właśnie temu wyjątkowemu, najdroższemu na świecie składnikowi o żywicznym aromacie, który przez stulecia wykorzystywany był do produkcji kadzidła i perfum (zwłaszcza arbskich). Drzewo aragowe to prawdziwie królewski składnik w całym świecie perfumiarskim, a zwaszcza na Wschodzie, gdzie przypisuje się mu właściwości afrodyzjakalne. Nie bez przyczyny nazywa się je „płynnym złotem“ czy „drzewem bogów“.
Już pierwsze perfumy marki Montale szybko zyskały sympatię i pozytywny odzew nie tylko klientów, ale także specjalistów i krytyków. Oferta perfum Montale jest szeroka (Pierre ma swoim koncie już około stu zapachów) i bardzo kompleksowa. Od ciemnych, przepełnionych emocjami koktajli, przez słodkie nektary i perfumy spod znaku skóry, aż po optymistyczne, kipiące życiem kreacje. Perfumy Montale zapraszają do wybrania się w podróż, w której za każdym rogiem czai się nowe odkrycie i przygoda. Wszystkie wyznaczają się wysoką jakością, co jest jedną z przyczyn, dla których mają wielu sympatyków mi.in. wśród słynnych osobistości i celebrytów.
Nie tylko zapachy marki Montale są oryginalne, ale także ich flakony. Design zachwyca swą prostotą i elegancją, a unikatowości dodaje im również aspekt praktyczny. Wykonane są z aluminium, co zapewnia perfumom doskonałą ochronę i wysoką trwałość. Ponadto ten niezwykły materiał sprawia, że perfumy idealnie nadają się w podróż.
Wybierz spośród perfum Montale swój eliksir miłości czy cudowną miksturę gwarantującą szczęście i daj się oczarować magii i historii Orientu.  

Recenzje Montale Aoud Blossom