Śliniaki dla niemowląt

Mycie butelek i smoczków
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Podgrzewacze do butelek
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Sterylizatory do butelek i smoczków
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Śliniaki dla niemowląt
Śniadaniówki i lunch boxy
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Masz wybrane
  • Canpol babies
Bestsellery

Jaki śliniak wybrać dla dziecka?

Chroń ubranka swojego dziecka przed zabrudzeniem. Śliniaki to wygodny i łatwy sposób ochrony, dlatego ich nakładanie stanowi nieodzowną część każdego posiłku dziecka. Śliniaki przeznaczone są dla niemowląt i małych dzieci, a wykonuje się je z różnych materiałów, w różnych kształtach i kolorach. Niektóre z nich można nawet myć w zmywarce, a inne doskonale sprawdzają się w podróży. Po prostu wybierz to, co najbardziej odpowiada Tobie i Twojemu dziecku.

Rodzaje śliniaków dla niemowląt

  • Śliniak z materiału jest bardzo komfortowy w noszeniu, jest lekki i dopasowuje się do ruchów dziecka. Najczęściej śliniaki wykonane są z frotte, bawełny lub bambusa, a po użyciu można je prać w pralce.
  • Śliniak z plastiku wykonany jest z cienkiego, ale wytrzymałego plastiku i po użyciu można go wypłukać lub wytrzeć. Jest wodoodporny, a dzięki łatwości utrzymania go w czystości przez długi czas będzie wyglądał jak nowy.
  • Śliniak z silikonu świetnie się dopasowuje i jest niezwykle wygodny w noszeniu. Wykonany jest z bardzo trwałego silikonu, dzięki czemu po użyciu można go bez problemu myć w zmywarce.
  • Śliniak z papieru stanowi świetną alternatywę w podróży. To jednorazowy śliniak dla niemowląt wykonany z bibuły lub włókniny, który po użyciu można wyrzucić. Poręczne opakowanie zawiera zestaw śliniaków i mieści się w każdej torebce czy wózku.

Kształty śliniaków dla niemowląt

Śliniaki dla niemowląt różnią się kształtem, a także rodzajem zapięcia. Zapięcie może być regulowane na zatrzask, dostosowując się do wieku dziecka, bądź zawiązywane lub zapinane na rzep, z czym można spotkać się częściej w przypadku klasycznych śliniaków.

  • Klasyczny śliniak jest odpowiedni dla najmłodszych niemowląt i można go używany również do wycierania śliny. Jest bardzo praktyczny i poręczny w podróży. Na notino.pl znajdziesz śliniaki dla noworodków i dla kilkumiesięcznych niemowląt.
  • Śliniak z kieszonką jest odpowiedni dla dzieci od 5 miesiąca życia i przydaje się, kiedy zaczynacie karmić swoje dziecko stałymi pokarmami. Śliniak z kieszonką wyłapuje kawałki jedzenia lub pozostałości papek, zapobiegając spadaniu okruchów pod stół lub na nóżki dziecka.
  • Śliniak z rękawkami dobrze sprawdza się, gdy dziecko próbuje jeść samodzielnie, choć przydaje się również podczas eksperymentów plastycznych.

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko dopiero zaczyna, czy już próbuje jeść samodzielnie, wybierz praktyczny śliniak silikonowy z kieszonką, który będzie stanowić doskonałe wsparcie zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka przy stole, pozwalając Ci zaoszczędzić czas przy praniu dziecięcych ubranek. Klasyczne śliniaki dla niemowląt lub śliniaki jednorazowe z łatwością schowasz w każdej torbie, ruszając w drogę. Na notino.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.