Grzebienie i szczotki do włosów dla dzieci

Grzebienie i szczotki do włosów dla dzieci
Odżywki dla dzieci
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Problemy ze skórą głowy
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Szampony dla dzieci
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Masz wybrane
  • BrushArt
Filtr
Przedział cenowy

-

Promocje i prezenty
Bestsellery

Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów dla niemowląt i większych dzieci?

Czesanie włosów to stały element codziennej pielęgnacji dziecka już od pierwszych dni jego życia. Jak wygląda idealny grzebień dla dziecka, a jak szczotka? Dowiesz się poniżej.

Wybór grzebienia dla niemowląt

  • W przypadku grzebieni i szczotek dla niemowląt na pierwszym miejscu stawiamy na ich funkcjonalność (dopiero u starszych dzieci bardziej liczy się wygląd).
  • Są one dopasowane do małej głowy dziecka i umożliwiają bezbolesne rozczesywanie delikatnych włosków, zapewniając przy okazji lepsze ukrwienie skóry głowy dziecka.
  • Szczotka dla noworodka powinna być wyposażona jest w wyjątkowo miękkie włosie, dzięki czemu nie będzie powodować podrażnień, jednocześnie zapobiegając elektryzowaniu się włosów.
  • Na rynku dostępne są również grzebienie dla niemowląt z bardzo gęstymi, ale zaokrąglonymi na końcach zębami. Ułatwią one wyczesywanie ciemieniuchy ze skóry głowy małych dzieci.

Wybór grzebienia dla dziecka

  • Przy większych dzieciach wygląd ma znaczenie. Dlatego szczotka do włosów dla dzieci musi być nie tylko funkcjonalna, ale również podobać się dziecku.
  • Plastikowe włosie powinno być maksymalnie miękkie, a jednocześnie mocne z zaokrąglonymi końcami, tak by czesanie było dla dziecka przyjemnym doświadczeniem.
  • Grzebienie dla dzieci sprawdzają się przy delikatnych włoskach i mogą stanowić praktyczny wybór, jeśli chcesz rozczesywać mokre włosy dziecka. Szczotki dla dzieci zapewniają delikatniejsze rozczesywanie włosów. Wyższej jakości szczotki z łatwością poradzą sobie nawet z mokrymi włosami – nie niszcząc ich i nie ciągnąc.
  • Ważne jest również ich ergonomiczne wyprofilowanie, tak by rozczesywanie włosów szczotką było maksymalnie wygodne.

Więcej niż tylko grzebień dla niemowląt

Nie tylko córka, ale i mama będzie zachwycona pięknym zestawem do stylizacji włosów. Jeśli zakup szczotki uzupełnimy o gumki dla dzieci i spinki, rozczesywanie włosów, robienie kucyków, czy nawet bardziej skomplikowanych fryzur stanie się przyjemnym rytuałem, na który obie strony będą czekać z niecierpliwością.

Sugestia: Przy splątanych włosach dziecka pomoże Ci spray do rozczesywania włosów dla dzieci!