Szlifierka do paznokci

Szlifierka do paznokci
Masz wybrane
  • NN S12

Elektryczny pilnik do paznokci – jak wybrać właściwy?

Łatwiej, szybciej i profesjonalnie – właśnie w ten sposób możesz zadbać o swoje paznokcie, jeśli zdecydujesz się na wybór szlifierki do paznokci. Niezależnie od tego, będziesz jej używać do celów prywatnych, czy też po to, aby zapewnić komfort i profesjonalnie wyglądający manicure swoim koleżankom, szlifierka do paznokci sprawi, że cały proces stylizacji paznokcia przeniesie się na zupełnie inny, bardziej profesjonalny poziom. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać taką, która odpowiada Twoim potrzebom.

Co to jest szlifierka do paznokci?

Jest to niewielkie, zasilane z sieci lub baterii urządzenie, które zapewnia Ci wszystkie funkcje pilnika do paznokci – tylko znacznie szybciej i efektywniej. Szlifierka stanie się Twoim niezastąpionym narzędziem, bez względu na to, czy nosisz paznokcie naturalne, sztuczne, żelowe czy akrylowe.

Szlifierka nada paznokciom kształt, usunie lakier żelowy (dlatego też nazywana jest szlifierką do paznokci żelowych), ale także zapewni odpowiednią pielęgnację skórkom, usunie modzele i pięknie wypoleruje paznokcie. Przed zakupem warto zapoznać się z podstawowymi parametrami, które różnią poszczególne pilniki.

Domowa czy profesjonalna szlifierka do paznokci?

Szlifierka do użytku domowego nie musi spełniać najwyższych standardów, wymaganych w salonach piękności. Nie ma potrzeby, aby była w stanie pracować bez przerwy przez dłuższy czas. Nawet niższa liczba obrotów (poniżej 30 000) będzie wystarczająca. Szlifierka do paznokci z odciągiem pyłu, który powstaje podczas szlifowania paznokci to również sprzęt raczej dla profesjonalistów. Bardziej wymagający użytkownicy docenią tę funkcję, choć przy domowych zastosowaniach nie jest ona niezbędna.

Zasilanie i wydajność elektrycznej szlifierki do paznokci

Jeśli nie planujesz szlifować paznokci poza domem, zasilanie sieciowe będzie wystarczające. Taka szlifierka to też najbardziej rozpowszechniony model na rynku. Przeszkadzają Ci kable lub chciałabyś modelować paznokcie w różnych sytuacjach? Wybierz model bezprzewodowy lub z zasilaniem bateryjnym. W tym drugim przypadku należy jednak liczyć się z koniecznością regularnej wymiany baterii i niższą prędkością obrotową.

Obroty podczas pracy ze szlifierką można regulować samodzielnie. Najniższa prędkość jest wystarczająca do naturalnych paznokci, natomiast najwyższa będzie odpowiednia do paznokci akrylowych. Szlifierki osiągają najczęściej maksymalnie 20 000 obrotów na minutę. Potrzebną prędkość można ustawić w zakresie od około 3 do 20 tysięcy obrotów.

Szlifierka do paznokci i skórek oraz przystawki do szlifierek do paznokci Jedną z najważniejszych decyzji przed zakupem szlifierki do paznokci jest ustalenie, do czego będziemy ją wykorzystywać. Na tej podstawie należy wybrać szlifierkę z odpowiednimi przystawkami – czy też frezami. Frezy mocuje się do korpusu urządzenia – rękojeści szlifierki. Poszczególne szlifierki mogą różnić się między sobą liczbą dodatkowych przystawek w zestawie. Frezy do paznokci mogą mieć różny kształt, gradację i mogą być wykonane z różnych materiałów:

  • Kształt: Można spotkać się z różnymi kształtami, takimi jak stożek, wałek, zaokrąglona końcówka (do usuwania obumarłych skórek paznokci), płomień itd. Wszystkie w różnych rozmiarach dla szybkiego, bezpiecznego i skutecznego manicure lub pedicure.
  • Gradacja: Ogólnie rzecz biorąc, niski poziom gradacji jest najlepszy dla naturalnych paznokci i wrażliwych miejsc lub skórek, natomiast wyższa gradacja będzie odpowiednia w przypadku twardych paznokci akrylowych przy usuwaniu starych warstw lakieru do paznokci lub zrogowaciałych modzeli. Frezy zazwyczaj są oznaczone kolorem według poziomu gradacji.
  • Materiał: najtwardsze z nich, wykonane z diamentu lub szafiru, są idealne do naturalnych paznokci. Najbardziej rozpowszechnionym i popularnym wyborem wśród manicurzystek jest karbid. Materiały tekstylne lub silikon wykorzystuje się do polerowania paznokci. Na rynku dostępne są również frezy tytanowe, ceramiczne lub papierowe.

Jakie dodatkowe funkcje oferują szlifierki do pedicure i manicure? Mając już podstawowe dane dotyczące tego, jakie warunki powinna spełniać najlepsza szlifierka do paznokci, możesz wziąć pod uwagę również inne kryteria. Mogą to być materiał, waga i ergonomiczność szlifierki, a nawet wyposażenie urządzenia w oświetlenie LED, które pomoże Ci w lepszym stopniu kontrolować efekty modelowania paznokcia. Świetną opcją jest również możliwość zmiany kierunku obrotów szlifierki do paznokci, etui oraz bogate wyposażenie dodatkowe, takie jak cążki do paznokci, szczoteczki oczyszczające czy separatory na palce.

Jeśli chcesz poczuć jak w prawdziwym salonie i uzyskać naprawdę profesjonalne efekty, w Twoim wyposażeniu nie może zabraknąć elektrycznej szlifierki do paznokci. Wybierz odpowiednią dla siebie, zgodnie z Twoimi potrzebami, by cieszyć się pięknymi i wypielęgnowanymi paznokciami!

Propozycja na zakończenie: zaopatrz się w inne akcesoria do stylizacji paznokci: lampę do paznokci żelowych czy praktyczny zestaw do paznokci.