Makijaż

Makijaż
Akcesoria
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Masz wybrane
  • Makeup Revolution

Jak odpowiednio pielęgnować skórki wokół paznokci?

Zadaniem skórek jest ochrona naszych paznokci. Jeśli jednak ignorujesz je przez długi czas, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Zaniedbane skórki nie tylko niepotrzebnie skracają łożysko paznokcia, ale powodują też, że niezbędne substancje odżywcze nie docierają do płytki paznokcia. Na szczęście, odpowiednia pielęgnacja skórek wokół paznokci nie jest wymagająca.

Pielęgnacja skórek przy paznokciach

  • Właściwa pielęgnacja paznokci zaczyna się od odpowiedniego mycia rąk. Wybieraj mydła, które nie wysuszają nadmiernie skóry dłoni i nawilżaj je po każdym myciu.
  • Krem do rąk powinien znaleźć się na każdej łazienkowej półce lub w torebce. Nie musisz się już obawiać, że skóra dłoni będzie przetłuszczona. Wystarczy wybrać krem, który łatwo i szybko się wchłania. Jeśli Twoje skórki Ci przeszkadzają, wybierz krem do skórek, który zapewni Ci ukierunkowaną pielęgnację.
  • Zima to krytyczny okres, kiedy skóra szybciej się wysusza, a problemy ze skórkami narastają. Pamiętaj więc, aby nosić rękawiczki i od czasu do czasu zapewnić swoim dłoniom intensywną kurację. Idealnym wsparciem będzie regenerujące serum lub olejek do skórek paznokci, który zapewnia niezbędne nawilżenie, a ponadto można go stosować w nocy. Inną opcją jest nałożenie grubszej warstwy kremu na całe dłonie i założenie bawełnianych rękawiczek, by rano cieszyć się miękką i zregenerowaną skórą dłoni.

Jak usunąć skórki z paznokci?

Pielęgnacja skórek paznokci powinna stanowić jeden z etapów każdego domowego manicure. Twoim głównym zadaniem nie jest jednak usunięcie naskórka, ale jego wymodelowanie.

  • Najpierw zmyj lakier do paznokci, oczyść płytkę i nanieś płyn do zmiękczania skórek. Jeśli chodzi o płyn zmiękczający skórki, wystarczy kilka kropel, które należy na chwilę pozostawić, a następnie sięgnąć po radełko do skórek. Świetnym wyborem są te wykonane z drewna, w formie patyczków, z odpowiednio ściętą końcówką.
  • Skórki odsuwaj ostrożnie, kawałek po kawałku, aby uniknąć ewentualnych urazów czy dyskomfortu.

Cążki do paznokci i radełka do skórek

Narzędzia te w żadnym wypadku nie są przeznaczone do usuwania żywych skórek, dlatego jeśli dobrze i regularnie pielęgnujesz paznokcie i skórki, możesz ich w ogóle nie potrzebować.

  • Radełka i cążki sprawdzą się za to, jeśli chcesz pozbyć się obumarłych i widocznie przerośniętych skórek, które mogą estetycznie psuć wygląd paznokci.
  • Zapewniają precyzyjną, higieniczną obsługę i są wykonane z trwałej stali nierdzewnej.

Piękne paznokcie to nie tylko ładny odcień lakieru do paznokci. Manicure będzie pięknie wyglądać jedynie na wypielęgnowanych dłoniach, o które możesz zadbać przy pomocy kremów, olejków, balsamów czy serów do pielęgnacji paznokci i skórek. Uzupełnij pielęgnację dłoni o preparaty do odżywiania i zmiękczania skórek, a Twój manicure będzie doskonały.