Opuchnięte powieki i worki pod oczami

Opuchnięte powieki i worki pod oczami
Drogeria
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Mężczyźni
Brak produktów zgodnych z wybranym filtrem.
Masz wybrane
  • Dla kobiet
  • Anti-age
  • Elemis
Bestsellery

Jak radzić sobie z opuchniętymi powiekami i workami pod oczami?

Nie pozwól, aby opuchnięte oczy po zarwanej nocy lub worki pod oczami zepsuły Ci dzień! Wyposaż się w wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne i zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dotyczącymi tego, jak szybko i łatwo pozbyć się worków pod oczami.

Co pomoże w przypadku opuchlizny pod oczami?

Spuchnięte powieki rano raczej nie dodają Ci urody, dlatego warto zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Sięgnij po żele i kremy na opuchnięte powieki i worki pod oczami, które zawierają:

  • peptydy – redukują obrzęk, przyspieszają procesy regeneracji skóry, przywracają jej zdrowy, jędrny, napięty wygląd, dodatkowo walcząc ze zmarszczkami,
  • kofeina – stymuluje cyrkulację krwi i mikrokrążenie w skórze, wspomaga usuwanie nagromadzonej wody oraz stymuluje produkcję kolagenu,
  • kwas hialuronowy – skutecznie nawilża delikatną skórę wokół oczu i zapewnia jej świeży wygląd.

Powyższe składniki najczęściej spotyka się w kremach pod oczy, których zadaniem jest walka z opuchlizną i workami pod oczami. Często jednak zawierają one szereg innych naturalnych substancji chroniących skórę wokół oczu bądź stymulujących produkcję kolagenu (np. retinol), a także składniki o właściwościach liftingujących.

Mikromasaż okolic oczu opuszkami palców również przyczynia się do zwalczenia opuchlizny. Przynajmniej podczas wieczornej pielęgnacji połącz masaż z aplikacją serum lub kremu pod oczy, który zapobiegnie opuchnięciom oraz powstawaniu worków pod oczami. Te kilka dodatkowych minut zapewni kuracji lepsze wchłanianie i zwiększy jej efektywność.

Poranny masaż przeciw opuchliźnie pod oczami

Przejmij usuwanie nagromadzonych płynów ze skóry dosłownie we własne ręce. To właśnie one powodują efekt spuchniętych powiek, który zauważasz rano w lustrze. W walce z opuchlizną sprawdzą się doskonale wałki do masażu twarzy. Z ich pomocą wykonasz bardzo przyjemny, a zarazem skuteczny masaż, który będzie stymulować przepływ krwi i limfy, przyczyniając się tym samym do redukcji obrzęków.

W masażu opuchniętej skóry pod oczami sprawdzi się doskonale mniejszy z dwóch rollerów. A jeśli zostawisz swój wałek w lodówce na noc, uzyskasz dodatkowy efekt chłodzący, który zapewni Ci upragnioną ulgę. Możesz też podczas masażu zanurzać wałek w wodzie z kostkami lodu.

Odpoczynek przy opuchniętych powiekach

Zawsze dobrze jest mieć pod ręką maskę na opuchnięte oczy po przebudzeniu lub kiedy chcesz uzyskać idealnie wypoczęty wygląd przed ważnym wyjściem.

  • Maska jest niezwykle prosta w użyciu – ściągnij z niej folię, nanieś na skórę pod oczami (lub w innym miejscu, w zależności od rodzaju maski) i pozwól działać składnikom aktywnym.
  • W przypadku opuchniętych powiek doskonale sprawdzają się również żelowe maski pod oczy, których działanie polega na chłodzeniu i łagodzeniu opuchlizny.

Pamiętaj, że dobry sen, zrównoważona dieta i odpowiednia podaż płynów to niezbędne warunki, by pozbyć się efektu spuchniętych oczu. Jeśli jednak opuchlizna i worki pod oczami nadal się pojawiają, przygotuj się na nie, korzystając z powyższych podpowiedzi!