Escentric MoleculesEscentric 05 woda toaletowa unisex Cased

2×
Escentric Molecules Escentric 05 woda toaletowa unisex Cased
Escentric Molecules Escentric 05 woda toaletowa unisex Cased
Darmowa dostawa
30 ml
248,00

W magazynie | 826,67 / 100 ml, w tym VAT | Kod: ECN01230
1
Dostawa kurierem DPD
już jutro wtorek 7.12.2021
Nasze sklepy
środa 8.12.2021

Nie daj się zaszufladkować – postaw na poczucie wyjątkowości. Minimalistyczna woda toaletowa unisex Escentric Molecules Escentric 05 zawsze pozwoli zabłysnąć Twojej wyjątkowej osobowości. Jej suchy, wibrujący, ciepły i drzewny aromat z nutą sosnowej żywicy przywołuje melancholijne wspomnienia ze spaceru po wyspie gdzieś na Morzu Śródziemnym. Lato to nie tylko gorące promienie słońca, o czym przypomni Ci aromatyczna żywica.

  • aromatyczna i drzewna kompozycja zapachowa
  • podkreśla wyjątkowość osoby, która ją nosi
  • doskonała na co dzień podczas cieplejszych miesięcy

Skład zapachu
Woda toaletowa już we wstępnych nutach kompozycji niesie za sobą aromaty typowe dla letnich wakacji nad morzem – słodką figę, jałowiec, pomarańczę, bazylię, wawrzyn, świeżą bergamotę i rozmaryn. Serce zapachu tętni akordami cyprysu, irysa, frezji i jaśminu. Elegancji całości dodają molekuły kaszmiru, ambroksanu, Iso E Super, labdanum oraz wyraziste piżmo.

Historia zapachu
Kompozycja Escentric Molecules Escentric 05 została stworzona w 2020 roku przez perfumiarza Gezę Schoena, który czerpał ze swoich doświadczeń z letnich dni spędzonych na wyspie na Morzu Śródziemnym. Zauważył on, jak wyższa temperatura wydobywa z roślin suche, żywiczne i bogate aromaty. Tę obserwację wniósł do kompozycji zapachowej Escentric 05, tworząc w ten sposób zupełnie inny rodzaj zapachu na lato, który podkreśli oryginalność i wyjątkowość osoby, która go nosi.

Skład

Tzw. górne nuty - rozwijają się zaraz po aplikacji. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne. Po chwili ulatniają się.
Głowa
figa, jałowiec, bergamotka, wawrzyn (laur), rozmaryn, bazylia, pomarańcza, liść figi
Tzw. środkowe nuty - serce zapachu ujawnia się po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Dominuje przez ok. 2-3 godziny.
Serce
irys, hedione, frezja, cyprys, jaśmin
Tzw. dolne nuty - ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się od ok. 4 godzin do nawet całego dnia.
Podstawa
Iso E Super, drzewo kaszmirowe, mastyks, piżmo, ambroxan, labdanum
Grupy zapachów
aromatyczne, drzewne

Perfumy Escentric Molecules w 2006 roku, gdy po raz pierwszy zostały wprowadzone na rynek, z dnia na dzień stały się autentycznym światowym fenomenem. Ich sukces tkwi w absolutnie wyjątkowym składzie, który często bazuje na sile jednego niepowtarzalnego składnika zapachowego. Właśnie ten minimalizm sprawia, że zapach Escentric Molecules jest tak niezwykły.

Escentric Molecules oddaje hołd perfumiarstwu jako sztuce chemii. Molekuła zapachowa Iso E Super, która jest kluczowym składnikiem tych perfum niszowych, została stworzona w laboratoriach już w 1973 roku.

Przez świat perfumiarstwa była jednak ignorowana aż do czasu, gdy po raz pierwszy wyizolował ją berliński perfumiarz Geza Schoen. Stworzył 2 zapachy - Escentric Molecules Molecule 01 i Escentric Molecules Molecule 02, które łączy właśnie ten specjalny składnik zapachowy.

Perfumy niszowe Escentric Molecules mają długo utrzymujący się, trwały zapach i są jak stworzone dla osób, poszukujących czegoś ekstrawaganckiego i oryginalnego. Ich niepowszedni zapach wyczaruje na każdej skórze niepowtarzalną historię.