Skip to main content

Produkty do golenia

Bestsellery

Wszystko o depilacji i epilacji

Usuwanie włosków jeszcze nigdy nie było łatwiejsze! Wybieraj z szerokiej gamy damskich golarek, jednorazowych maszynek do golenia i olejków do golenia, depilatorów, pasków do depilacji woskiem i kremów depilacyjnych. Doradzimy Wam, co sprawdzi się najlepiej podczas depilacji.

Jest wiele sposobów na skuteczne i szybkie usunięcie niepożądanych włosków. Niektóre z nich umożliwią pozbycie się włosków na kilka dni, a inne nawet na długie tygodnie. Jakie są między nimi różnice i która metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia?

Depilacja czy epilacja?

 • Depilacja usuwa głównie widoczną część włosków, delikatnie ingerując w ich cebulki. To bezbolesna metoda, ale zapewniające krótkotrwałe efekty.

 • Epilacja usuwa włoski z cebulkami, pozostawiając skórę gładszą na dłuższy czas. Zwykle osoby poddające się epilacji zgłaszają niewielkie dolegliwości bólowe, z wyjątkiem epilacji IPL.

Domowe metody depilacji

 • Golenie damskie żyletką lub maszynką do golenia stanowi najczęstszy stosowany przez kobiety sposób pozbywania się niepożądanego owłosienia w domowym zaciszu. Szybko i łatwo. Podczas golenia można stosować zarówno golarki z żyletką, jak i klasyczne, jedno- i wielorazowe maszynki do golenia, a także elektryczne golarki damskie. Przed goleniem żyletką lub maszynką należy pokryć skórę warstwą pianki, żelu lub olejku do golenia – ułatwi to depilację i zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom.
 • Krem do depilacji należy rozprowadzić na powierzchni skóry, a po kilku minutach zetrzeć go szpatułką wraz z włoskami. Kremy są delikatne dla skóry, a ich stosowanie nie niesie za sobą ryzyka zacięcia się, jak przy ostrzach. Jeśli często borykasz się z podrażnieniami skóry, wybierz ekstra delikatny krem do depilacji do skóry wrażliwej.
 • Depilacja woskiem stanowi łatwą metodę usunięcia włosków w zaciszu własnego domu. Wystarczy rozgrzać w dłoniach pasek do depilacji, przyłożyć do skóry z włoskami, a po chwili zdecydowanym ruchem oderwać go oderwać. Podobna procedura obowiązuje przy aplikacji samego wosku, który musi być płynny. Ten sposób depilacji jest szybki, choć niekiedy może być trochę bolesny. Wszystko zależy od partii ciała, wrażliwości skóry i odporności na ból.
 • Depilacja pastą cukrową to hit ostatnich lat. Depilację cukrową wykorzystuje się przy usuwaniu owłosienia z wrażliwych partii – jest bardziej delikatna i mniej bolesna. Pastę cukrową nanosi się przeciwnie do kierunku wzrostu włosków, pozostawia na chwilę, a następnie ściąga zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.
 • Depilatory to urządzenia do usuwania owłosienia, zapewniające długotrwałe efekty:
  • Urządzenie do depilacji IPL zapewnia bezbolesny sposób usunięcia owłosienia. Działa na zasadzie impulsów świetlnych, które zaburzają cykl wzrostu włosków w cebulkach. Depilator IPL w bezbolesny sposób zapobiega wzrostowi włosków na wiele tygodni. Swoją efektywnością zbliża się do rezultatów, które zapewnia trwała epilacja laserowa.
  • Klasyczny depilator usuwa owłosienie wraz z cebulkami. Efekty są długotrwałe, choć sam proces może być bolesny. Dlatego wiele osób decyduje się zainwestować w zapewniający większy komfort depilator IPL. W zależności do tego, z jakich części ciała planujesz usunąć owłosienie, możesz wybrać depilator do twarzy, nóg lub pach, bądź wybrać jedno z urządzeń do depilacji światłem IPL z różnymi nasadkami.

Kiedy wybrać depilację, a kiedy bardziej sprawdzi się epilacja?

Wahasz się, czy wybrać depilację, czy epilację? Nie wiesz, co bardziej będzie odpowiadać Twoim potrzebom? I po które produkty sięgnąć? Postępuj zgodnie z naszymi sugestiami:

 • Twarz należy depilować lub epilować, zwracając szczególną uwagę na wrażliwość skóry. Do usunięcia włosków na twarzy możesz zastosować na przykład krem do depilacji twarzy lub epilator do twarzy.
 • Depilację nóg możesz wykonywać bez żadnych ograniczeń. Niezwykle popularne wśród kobiet jest klasyczne golenie. Skóra nóg jest zwykle mniej wrażliwa, można więc sięgnąć po klasyczny depilator lub wosk do depilacji, który zapewni efekt gładkiej skóry na dłuższy czas.
 • Do depilacji miejsc intymnych warto stosować wysokiej jakości golarki damskie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty bez bólu, sięgnij po depilator IPL do okolic intymnych.
 • Pachy to bardzo wrażliwa część ciała, dlatego warto tu wybrać delikatniejsze metody usuwania owłosienia. Sięgnij po krem ​​do depilacji lub dobrze wyprofilowaną maszynkę do golenia. I nie zapomnij zastosować pianki do golenia.
 • Skóra rąk podczas golenia może ulec podrażnieniu, a rosnące na rękach włoski są zwykle dość widoczne. Dlatego wybierz metodę długoterminową, która zapewnia delikatne usunięcie owłosienia: depilację IPL lub depilację pastą cukrową.

Wiesz już, jak prawidłowo usunąć niepożądane owłosienie. Wybierz najlepsze dla siebie metody do domowej depilacji by cieszyć się idealnie gładką skórą bez włosków!