Przejdź do głównej zawartości

Letnie przesilenie ma magiczną moc także dla Twojej urody! Wypróbuj te rytuały piękna

12.06.2024

Jana Krajco

Przeczytasz w 4 minuty

To tak, jakby znów mieć pięć lat i biegać boso po trawie – właśnie taki nastrój wypełnia noc letniego przesilenia. W tym dniu Słońce wchodzi w znak Raka, dzień jest najdłuższy, a noc najkrótsza w roku. To pełen magii czas, kiedy natura pokazuje swoją siłę i tradycyjnie wiąże się nim wiele zwyczajów i rytuałów. Sprawdź ich moc!

Magia przesilenia letniego

Skoki przez ogień, taniec boso z wiankami we włosach, medytacja, joga o wschodzie słońca – przesilenie letnie, które w tym roku przypada na 20 czerwca, obchodzone jest na różne sposoby na całym świecie. Ale cel jest wszędzie ten sam: uczcić Matkę Naturę i dwa żywioły – wodę i ogień. Nie masz ochoty skakać przez płomienie? Nie szkodzi. Mamy dla Ciebie rytuały pielęgnacyjne, które pozwolą Ci uczcić najdłuższy dzień w roku!

Wszystko, co niepotrzebne, ma zniknąć

Przesilenie to czas, w którym należy pożegnać się ze wszystkim, co już nam nie służy. Można to zastosować również do całego ciała. Oczyszczenie psychiczne i fizyczne zapewni Ci woda. Można więc zacząć od długiej kąpieli. Zaleca się szukanie naturalnego źródła wody, ale prawda jest taka, że w wannie będzie Ci przyjemniej niż w jeziorze czy strumieniu. Dodatkowo, cały rytuał można jeszcze ulepszyć. 

Dla Twojego oczyszczającego rytuału

Zapal świece, aby połączyć się z żywiołem ognia. Z każdym zapalonym knotem wyznacz sobie intencję na przyszłość. Delikatnie zbliż dłonie do każdej strony świecy i poczuj jej ciepło. Wrzuć do wanny ziołową sól do kąpieli albo świeże lub suszone kwiaty i zrelaksuj się. Na koniec pozbądź się obumarłych komórek z powierzchni skóry za pomocą dokładnego peelingu całego ciała

W trosce o naturę

Po odpowiednim oczyszczeniu skóra wymaga odżywienia. Skorzystaj z pomocy produktów z naturalnymi składnikami, które powinny stanowić nieodłączny element tego święta. Mogą to być zioła i rośliny, takie jak rumianeknagietek, lawenda lub stokrotki, ale także substancje spożywcze, takie jak miód. Przesilenie jest również ważnym wydarzeniem dla pszczół, ponieważ tego dnia zaczynają one przygotowania do kolejnej zimy. 

Pielęgnacja rewitalizująca

Liczy się wysokiej jakości pielęgnujący krem do twarzy, ale na dziś dorzuć maseczkę lub serum. Wspomóż ich działanie rollerem do masażu z kryształów, kolejnego symbolu energii. Oprócz ułatwiania wchłaniania ważnych substancji pielęgnacyjnych, wspomaga również krążenie krwi, łagodzi napięcie i rozluźnia mięśnie twarzy, zapewniając większą elastyczność. 

Nie zapomnij o reszcie ciała i rozpieszczaj swoją skórę rewitalizującym kremem do ciała, a dłoniestopyodżywczą maską. Pozwól, aby kosmetyki wykonały swoją pracę, podczas gdy Ty będziesz cieszyć się chwilą ciszy i relaksu. 

Dostrój się do słońca

Nadszedł czas, aby wyjść na zewnątrz – spędź ten dzień na łonie natury, samemu lub w towarzystwie dobrych przyjaciół. Wykorzystaj w pełni promienie słoneczne i ich moc. Oczywiście z filtrem przeciwsłonecznym na twarzy i innych odsłoniętych częściach ciała, aby nie ryzykować uszkodzenia skóry. 

Możesz także oddać hołd słońcu i jego mocy, w ten dzień i wieczór nosząc makijaż w jego barwach. Żółty, pomarańczowy, złoty – wszystkie te odcienie doskonale dopełnią charakter tego dnia. Wypróbuj złotą szminkę lub żółte cienie do powiek

Makijaż inspirowany słońcem

Medytacja na koniec dnia

Letnie przesilenie to także dobry czas na refleksję i nowe początki. Postaw na obecność tu i teraz. Zatrzymaj się choćby na chwilę i zastanów się, jak możesz rozwijać czy wzbudzać w sobie chęć zabawy i kreatywność, które wraz z upływem lat lubią blednąć. Odczuj wdzięczność za każdą małą radość w swoim życiu. Pomoże Ci w tym energia słoneczna i kontakt z naturą.

A na zakończenie dnia po prostu zatop się w medytacji. Pozwól swoim bosym stopom poczuć przyjemny chłód ziemi i miękkość trawy, posłuchaj śpiewu ptaków i – być może – postaw na praktykę jogi. Wybierz się na spacer lub po prostu usiądź i poczuj chwilę. A nasza sugestia? Nałóż swój olejek eteryczny na punkty pulsu, aby dopełnić tę czarującą atmosferę.

Czy przyszła Ci do głowy myśl, jaka to szkoda, że ten dzień i ta noc jest tylko raz w roku? Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby organizować go sobie zawsze, kiedy masz taką potrzebę!