Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego z niecierpliwością czekamy na rok Smoka i co wniesie on w naszą rutynę piękna (ale nie tylko)

7.02.2024

Jana Krajco

Przeczytasz w 4 minuty

Horoskopy to naprawdę ciekawa rzecz. Chociaż zwykle nie podporządkowujemy im naszego życia, to kiedy na nie trafiamy, nie możemy się oprzeć, by ich nie przeczytać. Spojrzenie w przyszłość jest pokusą, której nie sposób się oprzeć. Ani tym razem nam się nie udało i przyjrzeliśmy się temu, co czeka nas (i naszą rutynę piękna) w roku Smoka! Ten zgodnie z chińskim kalendarzem księżycowym rozpoczyna się 10 lutego 2024 roku.

Smok nadlatuje z nadzieją

Pragniesz pozytywnych wiadomości? Nie ma problemu. W chińskim horoskopie smok jest symbolem wyjątkowej siły, dobrobytu i szczęścia. Ponadto w tym roku jest związany z elementem drewna, co oznacza postęp i wzrost. A to brzmi bardziej niż obiecująco. Nadchodzi więc idealny czas na nowe początki i ważne decyzje życiowe – na swojej drodze napotkasz wiele okazji, które tylko czekają, aby z nich skorzystać.

Wskazówka: Czy od dawna masz w głowie marzenie, którego jeszcze nie udało Ci się spełnić? Teraz nadszedł odpowiedni czas, aby zrobić pierwszy krok. Ale – co logiczne – droga do sukcesu będzie wymagała sporo energii i wysiłku. 

Aby nie zabrakło Ci energii

Co z tego wynika? Między innymi to, że należy zabrać się jeszcze lepiej za swoje zdrowie. Zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dlatego w tym roku postaraj się włączyć do swojej codziennej rutyny aktywności, które łączą oba te aspekty. Ten rok stanowi świetną okazję, aby ponownie zabrać się za jogę lub spróbować niektórych sztuk walki. Całość warto wesprzeć odpowiednią dietą, która doda Ci energii w trudnym tempie pracy.

Wskazówka: Zamiast piątej filiżanki kawy, spróbuj przekąsić awokadonasionaorzechy, płatki owsiane, banana lub gorzką czekoladę

Zafunduj sobie zastrzyk energii dla ciała i ducha

Technologia i zielone podejście

A co się stanie, jeśli wpuścisz Smoka do swojej rutyny pielęgnacyjnej? Pomoże Ci wyjść z rutyny i w końcu dać szansę nowościom. Nowy chiński rok księżycowy sprzyja bowiem eksperymentom i innowacjom, a nowe technologie poruszają nie tylko świat IT, ale również pielęgnacji skóry. Czy wypróbowałaś już moc szczoteczek do oczyszczania skóryszpatułek ultradźwiękowych lub na przykład terapię światłem? Posłuchaj Smoka i zrób to. Z korzystania z nowoczesnych urządzeń można łatwo stworzyć rytuał, który będzie Ci sprawiał przyjemność, a na przykład maseczka LED pomoże Ci odpocząć (w końcu musisz pomyśleć również o swoim samopoczuciu psychicznym). 

Zadbaj o siebie dzięki nowym technologiom

Element drewna, który ma duży wpływ na Smoka, oznacza również dobre wieści dla naszej planety. Wraz ze smoczym poczuciem postępu i akceptacją wszystkiego, co nowe, można się spodziewać jeszcze większego nacisku na zielone technologie, zasoby odnawialne i ogólny zrównoważony rozwój we wszystkich dziedzinach życia. Takie podejście można łatwo przełożyć na wyposażenie własnej łazienki.

Wskazówka: Wspieraj marki, którym zależy na naszej planecie bardziej niż na zyskach sięgających milionów. Unikaj wytwarzania odpadów i stosowania produktów jednorazowego użytku. Sortuj opakowania lub staraj się jak najbardziej oszczędzać wodę. 

Szczęśliwe kolory

Jeśli moc Smoka przypadła Ci do gustu i chcesz zapewnić sobie jego przychylność, możesz to zrobić za pośrednictwem kolorów. Według chińskiej astrologii wpływają one na wiele obszarów naszego życia, ponieważ utrzymują ważne energie w równowadze. Każdy rok wiąże się z określonym odcieniem, a jeśli będziesz się nim otaczać, wesprzesz swoją ogólną harmonię. Tegoroczny prawdopodobnie nie będzie zaskoczeniem. Energia, ekologia, innowacje – zgadłeś, wszystko to kojarzy się z zielenią, a dokładnie w szmaragdowym odcieniu. A jeśli ten kolor nie za bardzo Ci odpowiada, postaw na głęboką czerwień i złocistą żółć, które go uzupełniają. 

Wskazówka: Włącz te odcienie nie tylko do swojej garderoby, ale także do makijażu. Ponieważ szmaragdowe eyelinery, ruda szminka i złote paznokcie brzmią jak idealna stylizacja na imprezkę! 

W kolorach Smoka

No i jak? Czy wpuścisz Smoka do swojego życia? Spróbuj, szkoda byłoby nie wykorzystać jego energii. A jeśli nic innego, to przynajmniej dobry powód, by w końcu zabrać się za realizowanie długo odkładanych planów i marzeń.